Business Leaders Forum | Co je CSR
3000
page,page-id-3000,page-parent,page-template-default,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Pojem společenská odpovědnost firem je českým překladem anglického výrazu Corporate Social Responsibility (CSR). Tento koncept se objevil počátkem 2. poloviny 20. století a znamená takový způsob vedení firmy a budování vztahů s partnery, který přispívá ke zlepšení reputace a zvýšení důvěryhodnosti podniku.

Business Leaders Forum a jeho členské firmy vymezují společenskou odpovědnost jako dobrovolný závazek firem chovat se v rámci svého fungování odpovědně k prostředí i společnosti, ve které podnikají.

 

Charakteristické rysy CSR:

  •  tři roviny aktivit – ekonomická činnost firmy, sociální rozvoj a ochrana životního prostředí
  • dobrovolnost – podnik veškeré odpovědné aktivity vykonává dobrovolně, nad rámec svých zákonných povinností
  • dialog se stakeholdery – zapojení zainteresovaných stran, které firmu výrazně ovlivňují
  • dlouhodobý charakter – aktivity CSR jsou realizovány dlouhodobě a nekončí, pokud se podnik ocitne v horší ekonomické situaci
  • důvěryhodnost – CSR přispívá k posílení důvěry ve firmu; činnosti však musí být transparentní, trvalé a nezveličované.

 

Podívejte se do našeho průvodce CSR (pdf, 4 MB), nahlédněte do slovníku pojmů a přečtěte si 14 otázek a odpovědí o CSR určených hlavně firmám.