Business Leaders Forum | Jak začít se CSR
3540
single,single-post,postid-3540,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Jak začít se CSR

Před navrhnutím CSR strategie je ze všeho nejdřív potřeba firmu co nejlépe poznat a najít odpověď na základní otázky týkající se odpovědného přístupu firmy. O které otázky jde?

Jak zní firemní poslání a vize? Je v nich zmíněn závazek ke společenské odpovědnosti?

CSR je součástí poslání ABB, které se skládá ze čtyř bodů: zvyšovat výkonnost, podporovat inovace, přitáhnout talenty a jednat odpovědně. Vize ABB zdůrazňuje vztah k životnímu prostředí: „Jako přední dodavatel špičkových technologií pro energetiku a automatizaci pomáháme našim zákazníkům efektivně využívat elektrickou energii, zvyšovat produktivitu v průmyslu a snižovat dopad činnosti na životní prostředí.“

Jaká je CSR součástí obchodní strategie firmy?

Výrobky, systémy a řešení ABB šetří energii, omezují emise a snižují náklady, a to jak u zákazníků, tak i ve výrobních závodech naší společnosti. ABB tak v praxi naplňuje svůj slogan „Power and productivity for a better world“.

Existují ve firmě směrnice z centrály, které určující odpovědný přístup ABB Česká republika?

ABB má celosvětové směrnice v oblasti etiky, ekologie a bezpečnosti práce. Ohledně podpory lokální komunity a zapojení zaměstnanců mají jednotlivé země možnost rozvíjet své vlastní projekty.

Čeho chci aktivitou na poli CSR dosáhnout?

Za hlavní cíle CSR aktivit jsme si vytyčili posílení motivace zaměstnanců a podporu firemní image v očích zákazníků i široké veřejnosti.