Business Leaders Forum | Horká linka etiky podnikání
3570
single,single-post,postid-3570,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Horká linka etiky podnikání

Pro případ, že dojde k porušení etického kodexu, vytvořilo ABB Horkou linku etiky podnikání. Jedná se o telefonní linku, na kterou lze oznámit podezření na chování, které není v souladu se zákony nebo s Kodexem jednání ABB.

Na podporu dodržování etiky podnikání vytvořila společnost ABB vlastní Kodex jednání. Kodex popisuje hlavní zásady, kterými se řídíme ve vztazích s obchodními partnery, zákazníky, finančními trhy, komunitami a zeměmi, ve kterých podnikáme.

Pokud má kdokoli (zaměstnanec či externí partner) podezření na chování, které není v souladu s Kodexem jednání, má možnost toto oznámit pomocí tzv. Horké linky etiky podnikání ABB.

Linka je poskytovaná prostřednictvím nezávislé třetí strany a je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kromě telefonického hovoru, je možné svou obavu sdělit i prostřednictvím elektronického formuláře.

Zaměstnanci se také mohou s důvěrou obrátit na místního ombudsmana. Jedná se o oznamovací kontakt pro kohokoliv, kdo chce ohlásit porušení etiky podnikání. Ve skupině ABB zastává tuto funkci celkem 40 lidí ve 26 zemích světa.