Business Leaders Forum | Na kole a pěšky do práce (Tour de ABB 2012)
3577
single,single-post,postid-3577,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Na kole a pěšky do práce (Tour de ABB 2012)

Na začátku dubna jsme odstartovali již třetí ročník virtuálního závodu Tour de ABB pro zaměstnance, kteří do práce jezdí na kole či chodí pěšky. Tentokrát soutěžící navštíví centrálu ABB v Curychu a cíle dosáhnou po návratu zpět do Prahy.

Závodníci se po trase virtuálního závodu pohybují pomocí ujetých nebo ušlých kilometrů na cestě do práce a z práce. Pěším se ušlé kilometry násobí koeficientem 4, protože se po trase závodu pohybují v kouzelných “sedmimílových” botách.

Startuje se z Prahy a dále trasa dlouhá 1400 km vede pobočkami ABB v Plzni, Mnichově až do naší centrály v Curychu, kde se závodníci otáčí a končí v cíli opět v Praze. V každém městě na ně čeká praktický dárek. Závod trvá celkem sedm měsíců.

Novinkou letošního ročníku je online systém pro zaznamenávání a vyhodnocování kilometrů, který také graficky znázorňuje polohu závodníka na trase. Do závodu se přihlásilo téměř 200 zaměstnanců celkem ze 14 lokalit ABB v Čechách a na Slovensku.

Prostřednictvím tohoto virtuálního závodu společnost ABB vyjadřuje podporu všem, kteří se do práce dopravují zdravým a zároveň ekologickým způsobem. „Soutěž mi napomohla k tomu, abych překonal lenost, nasedl na kolo a udělal něco pro sebe, o což šlo asi především,“ hodnotí závod jeden z účastníků.