Business Leaders Forum | Nový člen Business Leaders Fora
3178
single,single-post,postid-3178,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
watersavers

Nový člen Business Leaders Fora

Jsme rádi, že můžeme mezi členy Business Leaders Fora přivítat nejnovějšího člena – firmu WATERSAVERS z Brna, která vyhrála letošní ročník soutěže Cena Futurum. WATERSAVERS vyrábí antivápenné šetřiče vody vhodné pro umyvadla, dřezy, sprchy i toalety. Použitím těchto šetřičů lze díky speciální technologii navržené a vyrobené v České republice uspořit až 70% vody a tím významně přispět k ochraně životního prostředí. Společnost WATERSAVERS, s.r.o. vznikla v roce 2002. Byla umístěna v Technologickém inkubátoru VUT, který provozuje Jihomoravské inovační centrum, které přispělo k vývoji šetřičů vody do jejich dnešní podoby. Do nedávna byly všechny výrobky kompletovány ručně, většina jich prošla rukama majitele firmy osobně, což díky rostoucímu zájmu už není možné. Stále je však zachována vysoká kvalita produktů.

K úspoře vody dochází díky provzdušnění proudu vody, které sníží průtok (u umyvadla) z obvyklých 15-17l/min. na 4-14l/min, bez povšimnutí spotřebitelů a tudíž i bez ztráty uživatelského komfortu. Na rozdíl od běžných perlátorů navíc nedochází k usazování vodního kamene, což je možné díky použití speciální umělé hmoty odolné proti horké vodě a chemikáliím, která tak umožňuje bezproblémovou sterilaci a desinfekci.

“Za dobu svého působení jsme svými šetřiči vody vybavili nespočet státních budov, ministerstev, podniků, nemocnic, domovů důchodců, škol i školek. Máme mnoho podložených studií, které dokazují, že úspora je zaručená až do výše 70% spotřeby vody, dále dochází k úsporám energií na ohřev teplé vody a tím pádem i k menší produkci odpadu. Přitom návratnost investice je velmi rychlá, dokonce až v řádu týdnů, a výrobky nepotřebují žádnou průběžnou údržbu,” říká Martin Božek, jednatel společnosti.

 

Výrobky WATERSAVERS, s.r.o.

  • Snižují spotřebu vody a energie spojené s ohřevem teplé vody
  • Jsou vhodné pro všechny běžné typy baterií, sprch a WC.
  • Mají nízké pořizovací náklady
  • Mají dlouhou životnost
  • Není potřeba náročné a nákladné údržby
  • Uspoří až 70% nákladů na vodu a energie na ohřev vody
  • Jsou ekologicky šetrné a hygienicky nezávadné

Další informace o WATERSAVERS, s.r.o. najdete na webových stránkách www.watersavers.eu