Business Leaders Forum | Energetická efektivita jako hlavní pilíř energetické koncepce
3809
single,single-post,postid-3809,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Energetická efektivita jako hlavní pilíř energetické koncepce

Hnutí DUHA, Klimatická koalice, Britské velvyslanectví v Praze, Rakouské velvyslanectví v Praze, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice a Nadace Heinricha Bölla si vás dovolují pozvat na konferenci, která se uskuteční 22.listopadu.

Konference představí energetickou efektivitu jako klíčovou součást evropských energetických koncepcí. Západoevropské země aktivně podporují investice do úspor energií, čímž nejen přispívají k modernizaci energeticky náročných sektorů, ale také významně zvyšují konkurenceschopnost svých ekonomik. Trh s úsporami energií, jenž je založen na relativně nových obchodních modelech, umožňuje zvyšovat efektivitu na straně výroby i spotřeby, podstatně ovlivňuje energetickou bilanci státu a snižuje závislost hospodářství na fosilních palivech. Konference představí příklady dobré praxe z Velké Británie, Německa a Rakouska a rozvine diskusi o potenciálu podobných opatření v České republice.