Business Leaders Forum | Zaměstnanci ABB objeli na kole cestou do práce třikrát zeměkouli
4108
single,single-post,postid-4108,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Zaměstnanci ABB objeli na kole cestou do práce třikrát zeměkouli

Přemýšlíte, jak lze propojit principy odpovědného chování vůči zaměstnancům i životnímu prostředí? Odpověď nemusí být komplikovaná. Jedním ze způsobů může být podpora ekologické dopravy zaměstnanců do práce. A to vůbec nemusí být nuda, jak dokazuje třeba tradiční Tour de ABB.

Poslední říjnový den skončil po sedmi měsících letošní ročník Tour de ABB, závodu pro cyklisty i pěší, kteří pro cestu do práce nevyužívají auta nebo MHD.

Cestou do práce a z práce ujelo 130 cyklistů celkem neuvěřitelných 131 790 km a 54 chodců ušlo obdivuhodných 11 206 km. Dohromady tak celkem objeli a obešli více než třikrát zeměkouli. Ze všech soutěžících ujel nejdál (5 083 km!) zaměstnanec z Brna, který posledních 14 let jezdí na kole skoro každý den.

V této soutěži ale ani tak nejde o vítěze nebo drobné dárky, které závodníci dostávají na stanovištích virtuální trasy závodu. Jde hlavně o zábavu, zdravé soutěžení a podporu sportovního vyžití zaměstnanců. A zpětná vazba od účastníků dokazuje, že se toho daří dosáhnout:

„Jezdit do práce na kole jsem měl v úmyslu již delší dobu a soutěž mi k tomu hodně pomohla.“

 

„Tato soutěž mi pomohla při boji s mojí velkou leností.“

 

„Je to přeci jen o trochu zábavnější chodit do práce, když u toho vlastně soutěžím.“

 

„Stejně jako minulý rok to byla velká zábava a z mé strany návrat k aktivnímu sportu.“

 

Čtěte víc: