Business Leaders Forum | Jepičí život novoročenek. Stejně stojí za to!
4334
single,single-post,postid-4334,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Jepičí život novoročenek. Stejně stojí za to!

Přiznejme si, novoročenky nemívají dlouhého trvání, a proto se snažím, aby se našim obchodním partnerům nejen líbily, ale aby také pomohly dobré věci.

Na jakém principu naše novoročenky pomáhají?

Letošní novoročenky nám dodala firma Antipol, která 60 % výtěžku z naší zakázky věnuje neziskové organizaci dle našeho výběru. A navíc se na jejich výrobě podíleli lidé s handicapem. Každoročně objednáváme více než 12 tisíc kusů novoročních přání, takže výsledný dobročinný dopad je významný. Celkem příspěvek neziskové organizaci dělá 150 000 Kč!

Koho jsme vybrali jako příjemce výtěžku z nákupu přání?

Naší snahou bylo najít neziskovou organizaci, jejíž činnost souvisí s naším oborem podnikání. Zvolili jsme proto Sdružení TEREZA, konkrétně projekt Ekoškola. Žáci se díky němu učí hledat úspory energie ve svých školách. ABB zase pomáhá využívat elektrickou energii efektivně svým zákazníkům.

Žáci zkoumají, jak snížit dopad jejich školy na životní prostředí.

Komu pomohly novoročenky minulý rok?

Loni pro nás novoročenky ručně vyrobili zaměstnanci chráněné dílny Modrý klíč. Každý vyrobený kus byl originál, takže jsme dali lidem s mentálním postižením velkou pracovní zakázku. Jako poděkování jsme obdrželi pozvání na exkurzi do chráněné dílny.

I my jsme si zkusili práci v chráněné dílně

Během dobrovolnického dne jsme poznali, co všechno lidé s mentálním postižením dokáží vyrobit nebo zkompletovat. Sami jsme se také zapojili do práce a pomohli s úkoly, které vyžadují velkou přesnost nebo zručnost. Celý článek o exkurzi v dílně.

Naši zaměstnanci při práci v chráněné dílně během dobrovolnického dne.

Magdaléna Boušková,

CSR manažerka ABB