Business Leaders Forum | Šance na vzdělání získala titul Společensky odpovědná organizace
4409
single,single-post,postid-4409,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Šance na vzdělání získala titul Společensky odpovědná organizace

“Za příkladný vztah ke společnosti a k naplňování principů udržitelného rozvoje získala v Programu Národní ceny ČR za CSR právo užívat titul Společensky odpovědná organizace Diecézní charita opavsko-ostravská, Město Třinec, Městský úřad města Třinec, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice a Šance na vzdělání, o.p.s.”

Než mohla tato věta zaznít, předcházelo tomu značné úsilí, odříkání, spousta dobře odvedené práce a nemalé množství překážek a problémů. Na sklonku loňského roku proběhlo ve Španělském sále Pražského hradu slavnostní předání cen v rámci Národní ceny kvality ČR. Toto ocenění získali nejlepší firmy, organizace a podnikatelé.

V rámci kategorie Společensky odpovědná organizace nejvíce zaujala nezisková organizace Šance na vzdělání, o.p.s. a to nejen svými aktivitami. Tato organizace pečuje o vzdělání a rozvoj zdravotně či sociálně handicapovaných osob se zaměřením na lidi, kteří se ze dne na den ocitnou v jiné realitě, než na kterou byli doposud zvyklí (havárie, nemoc, ztráta zaměstnání, syndrom vyhoření, apod.). Pomáhá těmto lidem zmobilizovat svůj potenciál a začít si vytvářet novou realitu, která může být v mnoha ohledech stejně kvalitní ne-li lepší než ta předchozí. To, co je však na této organizaci dále zajímavé, je její zřizovatel a soustavný podporovatel.

Možná se podivíte, že jím není žádná nadnárodní výrobní korporace nebo finanční skupina, ale „pouhá“ ryze česká společnost střední velikosti, zabývající se profesním a odborným rozvojem, vzděláváním a navyšováním kompetencí dospělých – Centrum andragogiky, s.r.o.

Centrum andragogiky, s.r.o. se coby vzdělávací a poradenská firma na společenskou odpovědnost a její tři základní pilíře (ekonomický, environmentální a sociální) dívá jako na jednu z klíčových oblastí etiky, jejíž popularizací a aplikací do každodenní praxe se již celou řadu let zabývá.

Odborně i organizačně podporuje všechny, kteří chtějí mít dobrý pocit či navíc z pomoci druhým získat pro sebe i materiální zisk.

Více informací o ocenění Národní cena kvality České republiky naleznete zde.