Business Leaders Forum | První chodská kapka krve
5024
single,single-post,postid-5024,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

První chodská kapka krve

Společnost První chodská, která je od loňského roku členem Bussines Leaders Fora, založila pro své zaměstnance, dceřiné a franšízingové společnosti projekt s názvem První chodská kapka krve. Projekt vznikl začátkem roku 2012, je zcela dobrovolný a řeší otázku dárcovství krve. Mimo odměňování jednotlivého dárce lahví červeného vína je projekt navázán i na celou skupinu dárců. Té firma poskytuje za každý litr darované krve finanční částku ve výši 500,00 Kč. O finančním výtěžku se pak rozhodují sami zaměstnanci, kteří vybírají jednu z neziskových organizací na dotazníku, který obdrží.

V minulém roce zaměstnanci darovali celkem 7250 ml krve, tj. firma poskytla na další dobrovolný projekt částku ve výši 3625,00 Kč. Zaměstnanci vybírali neziskové organizace pomocí hlasovacích lístků a měli na výběr z těchto: Nadační fond Schody do života, Nadace pro transplantaci kostní dřeně, Nadace policistů a hasičů, Nadace Zdeny Frýbové, Nadace Terezy Maxové a Občanské sdružení Život dětem. Vzhledem k tomu, že první kolo bylo nerozhodné, musela firma vytvořit druhé hlasovací kolo, v němž zvítězila Nadace pro transplantaci kostní dřeně. V současné době je připraven šek a v několika dnech dojde k jeho předání.

Pro rok 2013 platí v tomto projektu stejná pravidla jako v roce minulém. Od začátku roku již bylo darováno 1650 ml krve a zapojili se 3 noví dárci.