Business Leaders Forum | Na trhu se objevila nová kniha o společenské odpovědnosti
5355
single,single-post,postid-5355,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Na trhu se objevila nová kniha o společenské odpovědnosti

Moderní přístupy ke společenské odpovědnosti firem a CSR reportování” je název nové knihy Kláry Kašparové a Viléma Kunze, kterou vydalo nakladatelství Grada Publishing a.s. .

Kniha se zaměřuje na moderní přístupy a nástroje společenské odpovědnosti firem jako jsou created share value, work-life balance, corporate community involvement či společensky odpovědné investování. Ty jsou blíže představeny nejen z pohledu teorie, ale i z hlediska jejich využití samotnými firmami. Kniha se také podrobně věnuje standardům upravujícím společensky odpovědné chování firem a problematice  CSR reportování. Obojí může firmám pomoci vnést systémový přístup do samotného řízení CSR aktivit a významně přispět ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Výsledky aktuálně provedených výzkumů v těchto oblastech, stejně jako devět případových studií ukazujících různé přístupy k CSR v každodenní podnikové praxi v ČR, podtrhují jedinečnost dané publikace. Kniha je určena manažerům, specialistům v oblasti CSR, podnikatelům a studentům VŠ, kteří chtějí využít nejnovější teoretické poznatky či získat širší přehled o uplatňování principů CSR v podnikové praxi.

Další knihy s CSR problematikou:

  • Společenská odpovědnost firem – Vilém Kunz; Grada Publishing a. s.
  • Reportování o společenské odpovědnosti podniku – Klára Kašparová; 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita
  • Faktory ovlivňující CSR reportování – Klára Kašparová; 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita