Business Leaders Forum | Nový pohled na společenskou odpovědnost firem – Strategická CSR: kniha autorky Lucie Kuldové (Mádlové)
5393
single,single-post,postid-5393,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nový pohled na společenskou odpovědnost firem – Strategická CSR: kniha autorky Lucie Kuldové (Mádlové)

Business Leaders Forum doporučuje další knihu s CSR problematikou, kterou je publikace Lucie Kuldové (Mádlové) s názvem Nový pohled na společenskou odpovědnost firem – Strategická CSR.

Kniha nejen svojí komplexností, ale také díky novému pohledu na společenskou odpovědnost firem (CSR) významně obohacuje tuto problematiku včetně jejího dalšího rozvoje v České republice. Je určena manažerům a podnikatelům, kteří chtějí implementovat CSR do svých firemních strategií či jiným způsobem rozšířit své aktivity v této oblasti, stejně tak dobře sloužit bude nestátním neziskovým organizacím i potřebám akademické obce.

CSR je v knize zasazena do kontextu konkurenceschopnosti na základě redefinice současného společensky odpovědného podnikání a řízení udržitelného ekonomického růstu. Na základě vlastního empirického výzkumu autorky z roku 2011 je prokázána možnost zvýšení výkonnosti firem prostřednictvím efektivního spojení CSR s jádrem podnikání či díky transformaci CSR na konkurenční výhodu, která v dlouhodobém horizontu zvyšuje konkurenceschopnost firmy.