Business Leaders Forum | BLF se podílí na Národním akčním plánu CSR
5783
single,single-post,postid-5783,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

BLF se podílí na Národním akčním plánu CSR

Business Leaders Forum je aktivním spolutvůrcem právě vznikajícího Národního akčního plánu společenské odpovědnosti. Ten má stanovit priority a konkrétní kroky při podpoře rozvoje CSR v České republice. „V České republice dosud jasný plán podpory CSR ze strany státu chyběl. Vznik národních akčních plánů přitom doporučuje také Evropská komise,“ vysvětluje Iva Petříčková, výkonná ředitelka BLF.

V expertní skupině, která dokument zpracovává, má BLF na starosti oblast výzkumu a vzdělávání. „Máme velmi dobré kontakty v akademické sféře a považujeme za důležité výzkum v oblasti CSR systematizovat. Této otázce se proto věnujeme jak v návrhu akčního plánu, tak při přípravě našich dalších projektů v rámci BLF,“ dodává Iva Petříčková.

Národní akční plán si klade za cíl „přispět k rozvoji konceptu společenské odpovědnosti organizací v ČR a jeho pozitivních dopadů na společnost, hospodářský rozvoj a konkurenceschopnost ČR“. Jednotlivé kapitoly plánu se zabývají například otázkou propagace CSR, rozvoje dialogu mezi jednotlivými aktéry společenské odpovědnosti, samoregulace či zavedení mezinárodních standardů. Pozornost je zaměřena také na velmi aktuální téma ochrany zájmů spotřebitelů.

Návrh plánu by měl být v brzké době projednán také vládou.