Business Leaders Forum | Společnosti Huawei, Microsoft a Evropské fórum mladých inovátorů pořádají soutěž pro mladé vývojáře mobilních aplikací
5913
single,single-post,postid-5913,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Společnosti Huawei, Microsoft a Evropské fórum mladých inovátorů pořádají soutěž pro mladé vývojáře mobilních aplikací

Soutěž InnoApps Challenge: umožnit mladým lidem, aby něco dokázali je společnou iniciativou společností Huawei, Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EFYI).  Tato soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu nových aplikací pro operační systém Windows Phone. Mohou se účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU. Cílem soutěže je přispět k otevřenější společnosti podporou „e-dovedností“, zvýšení „e-účasti“ a propagací podnikatelského ducha mezi mladými lidmi. Výherce získá kromě finanční odměny, i plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů.

K udržení talentovaných mladých lidí v Evropě, je třeba vytvořit příležitosti pro novou generaci vůdčích osobností v oboru informačních a telekomunikačních technologií (ICT).Předpokládá se, že od nynějška do roku 2015 nedokáže Evropská unie zaplnit přibližně 900 000 pracovních míst v oboru IT. Tato soutěž je součástí snahy pořadatelů tento problém řešit, v souladu s plněním cíle EU,který spočívá ve vytvoření inteligentní, udržitelné a otevřené ekonomiky do roku 2020.

Společnost Microsoft podporuje strategii Evropské komise eDovedností (eSkills) a velmi se snaží spolupracovat se zainteresovanými stranami EU na vývoji a realizaci Digitální agendy pro Evropu. Společnost Huawei rovněž podporuje řadu programů na podporu vzdělávání v oboru ICT v Evropě. Její úspěšný počáteční projekt, poskytuje studentům možnost získat praxi v centrále společnosti Huawei v Číně. Evropské fórum mladých inovátorů je přední evropskou nadací pro inovační činnost mladých.

Více informací naleznete zde.