Business Leaders Forum | Nadace Depozitum Bonum podporuje českou společnost v oblasti vědy, techniky a vzdělání
6235
single,single-post,postid-6235,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nadace Depozitum Bonum podporuje českou společnost v oblasti vědy, techniky a vzdělání

Nadace Depozitum Bonum, jejímž zřizovatelem je Česká spořitelna, byla založena za účelem podpory české společnosti v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělání. Peníze získává z mimořádných výnosů z anonymních vkladních knížek, které podle zákony plně náleží České spořitelně.

Nadace z těchto prostředků podporuje obory přírodovědné a technické, které přinášejí dlouhodobý prospěch celé společnosti a posilují její konkurenceschopnost v globálním prostředí. Nadace umožní nadaným, pracovitým a motivovaným lidem v přírodních a technických oborech prohlubovat a rozšiřovat své schopnosti, znalosti, vědomosti a zkušenosti. Nadace chce podpořit zájem dětí o zmíněné obory již na základních a středních školách, proto se připravuje první pilotní projekt s názvem Elixír do škol, který je zaměřen na zkvalitnění výuky fyziky.

[one_half][/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]