Business Leaders Forum | Společnost Vodafone, člen naší platformy, je držitelem Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost
6835
single,single-post,postid-6835,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Společnost Vodafone, člen naší platformy, je držitelem Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost

Již od roku 2009 soutěží firmy, které se dlouhodobě zabývají společenskou odpovědností a jsou ochotné se v tomto směru porovnávat, o Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost. V rámci letošního srovnání s řadou dalších firem a organizací získal Vodafone Česká republika a. s. celkové vítězství právě v této soutěži. Cena byla předána 26. listopadu 2013 na Pražském hradě Ministrem průmyslu a obchodu ČR.

Vodafone je oceňován především za projekty hodnocení mobilních telefonů Eko-třídou, podporu handicapovaných podnikatelů a zaměstnavatelů, produkty pro seniory jako je dohledový systém Senior Inspect, aktivní zapojování zaměstnanců v dobrovolnictví a mnoho dalších. Dlouhodobě díky těmto programům Vodafone zapojuje jak zákazníky, tak své zaměstnance právě do společensky odpovědných aktivit.

 Model hodnocení CSR v rámci Národní ceny byl inspirován platnými mezinárodními standardy i specifiky českých organizací komerční i neziskové sféry. Vítěz Národní ceny za společenskou odpovědnost je proto schopen se porovnávat nejen v tuzemsku, ale je srovnatelný s národními vítězi i v rámci celé Evropy. Zúčastněné firmy chtějí mimo jiné prezentovat, že se nezaměřují jen na okamžitou maximalizaci zisku, ale na jeho dosahování v dlouhodobé perspektivě.