Business Leaders Forum | Víte, že můžete snížit základ daně díky společensky odpovědnému chování?
7471
single,single-post,postid-7471,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Víte, že můžete snížit základ daně díky společensky odpovědnému chování?

Firmy realizující společensky odpovědné aktivity mnohdy nevyužívají možností, které nabízí zákony ČR, přestože si tak mohou zlepšit hospodaření s financemi.

Snížení základu daně pro rok 2014 a 2015 je vzhledem k roku 2013 pozměněno, a to zejména  v paragrafu 20 a 34, které se zabývají základem daně a položkami snižující základ daně a položkami odčitatelnými od základu daně.

Tématu se věnuje doktorský výzkum na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zaměřený na malé, střední a velké podniky. Výsledkem výzkumu bude analýza uplatňování možností snížení základu daně dle zákona o dani z příjmu 586/1992 Sb., přehled aktivit, na které podniky mohou uplatnit snížení základu daně, a zjištění připravenosti podniků na změny v roce 2014 a 2015.

Výsledky výzkumu budou zpracovány do přehledu, který firmám ukáže možnosti snížení základu daně díky podpoře společensky odpovědných aktivit pro rok 2014 a 2015. Poté budou prezentovány na stránkách BLF. Výzkum klade důraz na změny a novelizace, které podnikatelům pomohou nejen ušetřit finance, ale také poupravit strategii financování společensky odpovědných aktivit.

Vyplnění dotazníku zabere okolo 15 minut. Dotazník k vyplnění zde.