Business Leaders Forum | Projekt Mentoring začínajících učitelů se otevírá zájemcům
7709
single,single-post,postid-7709,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Projekt Mentoring začínajících učitelů se otevírá zájemcům

Právě začíná první fáze výběrového řízení projektu pro základní školy a jejich učitele.

Mentoring začínajících učitelů je projekt Business Leaders Fora, který přinese podporu šesti vybraným školám ve školním roce 2014/2015. Projekt umožní zkušenému učiteli na každé škole plné rozvinutí mentorských dovedností a skrze něj poskytne podporu začínajícímu učiteli. Škola tak získá ucelenou metodiku mentoringu, propojení s dalšími školami a organizační i finanční podporu v průběhu školního roku.

Projekt je financován firemními partnery a vytvářen ve spolupráci s odborníky z organizací AISIS, EDUin, Step by step, Mansio a dalších. Více informací naleznete zde.

Ředitelé škol i učitelé nás pro více informací mohou kontaktovat do 17. 3. 2014 na emailu mentoring@blf.cz, nebo oslovit manažerku projektu Vladimíru Bendovou na tel. č. 777 185 515.

Kritéria pro výběr základních škol jsou následující:

  • Škola s konkrétní vizí rozvoje dítěte, důrazem na individualitu a nevýlučnost.
  • Neexistence obdobného projektu většího rozsahu na škole.
  • Přítomnost alespoň jednoho začínajícího učitele (0-2 roky profesních zkušeností).
  • Začínající učitelé naukových předmětů druhého stupně (fyzika, chemie,…).
  • Dopravní dostupnost maximálně 1 hodinu z Prahy.
  • Předejít kumulaci funkcí (ředitel nebo zástupce ředitele ve funkci mentora).

Mentoring začínajících učitelů má ambici přispívat každoročně ke zvyšování prestiže učitelského povolání a tím i kvality celého školského systému. Zapojte se také.