Business Leaders Forum | Nadace Vodafone poskytuje humanitárním pracovníkům mobilní síť v batohu
7748
single,single-post,postid-7748,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nadace Vodafone poskytuje humanitárním pracovníkům mobilní síť v batohu

Z tiskové zprávy (10.3.2014)

Nadace skupiny Vodafone uvedla do provozu zařízení pro přenosnou mobilní síť Instant Network Mini, která se vejde do malého batohu. Síť je určena pro humanitární pracovníky, kteří pomáhají v postižených oblastech tam, kde byla poškozena telefonní infrastruktura, nebo kde ani nikdy neexistovala. Lze ji uvést v provoz během pouhých 10 minut, má dosah 100 metrů, umožní současně až 5 hovorů a odeslání několika tisíc textových zpráv.

Pomocí nich mohou humanitární pracovníci rozeslat obyvatelům postižené lokality zásadní informace v návaznosti na katastrofu, případně může umožnit spojení lidí postižených katastrofou se svými blízkými. Instant Network Mini lze díky malé váze a velikosti převážet i běžnými komerčními lety v příručním zavazadle. Její obsluhu zvládne humanitární pracovník sám, není zde nutná asistence technického pracovníka. Tato technologická novinka umožňuje velice rychlou reakci na katastrofy, což může pro řadu lidí znamenat záchranu života.

Instant Network Mini navazuje na již úspěšně nasazenou přenosnou mobilní telefonní síť, která mimo jiné pomohla navázat spojení lidem postiženým tajfunem Haiyan na Filipínách v listopadu 2013. Tato přenosná síť Vodafone Instant Network váží 100 kg, vejde se do 4 kufrů a má i vlastní generátor. Dosah sítě je až 5 kilometrů. Na Filipínách umožnila rozeslat 1,4 milionu textových zpráv a uskutečnit 443 288 hovorů během 29 dnů fungování. Nadace Vodafone využívá mobilní síť v rámci svého programu Blesková pomoc. Za více než rok už tento program poskytl podporu v jižním Súdánu, Demokratické republice Kongo a na Filipínách během tajfunu Bopha.

Více informací zde.