Business Leaders Forum | Nadace Vodafone otevírá nové kolo grantu Vpohybu
8143
single,single-post,postid-8143,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nadace Vodafone otevírá nové kolo grantu Vpohybu

Celkem 2,5 milionu na projekty mladých lidí. Přihlášky lze posílat v termínu 1. – 30. května 2014

Máte nápad, jak rozhýbat své okolí a je vám do 26 let? Zkuste se přihlásit do grantového programu Vpohybu u Nadace Vodafone. Program podporuje mladé lidi, kteří rozvíjí svou komunitu a uvádí do pohybu své okolí. Letos se Nadace poprvé obrací také na veřejnost, aby podpořila vybrané projekty, a propojuje program s podmínkou „hromadného financování“, crowdfundingem.

Nápady a inovace, ekologické, kulturní či sociální projekty, festivaly, iniciativy za obnovu veřejných prostranství, undergroundové galerie a další aktivity mladých nadšenců, jež mají dopad na širší komunitu, mohou získat podporu pro svou realizaci. Nadace Vodafone otevírá nové kolo svého programu Vpohybu. Program nabízí nejen finanční, ale i širší podporu v podobě mentoringu, pomoci s propagací, vytvořením crowdfundingové kampaně i s administrací projektu.

Žádat o grant mohou skupiny lidí do 26 let nebo nestátní neziskové organizace, které jsou vedené lidmi do 30 let. Projekty se mohou hlásit od 1. do 30. května 2014. Letos poprvé je podmínkou k přidělení grantu také nutnost získat podporu od veřejnosti. Podle výše žádaného grantu je potřeba buď podložit žádost dostatečným počtem hlasů lidí, kteří si přejí realizaci projektu, nebo získat zhruba polovinu požadované částky prostřednictvím crowdfundingu na portálu hithit.cz.

„Chceme, aby mladí lidé aktivizovali své blízké okolí. Spojením grantové podpory s crowdfundingem máme v úmyslu nejen motivovat žadatele, aby byli schopní si část peněz sehnat sami, ale také aby prokázali, že jejich komunita má o jejich nápady skutečně zájem.říká ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.