Business Leaders Forum | Nadace Vodafone zdvojnásobí pomoc lidem postiženým povodněmi na Balkáně
8193
single,single-post,postid-8193,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nadace Vodafone zdvojnásobí pomoc lidem postiženým povodněmi na Balkáně

Povodně v Srbsku a Bosně a Hercegovině postihly milion obyvatel (více než 40 lidských obětí) a meteorologové je označují za nejhorší za posledních 120 let.

Nadace Vodafone v rámci svého programu Blesková pomoc vyzývá veřejnost: „přidejte se k nám a podpořte oběti povodní na Balkáně dárcovskou SMS ve tvaru DMS SOSBALKAN na číslo 87777“. Cílem je pomoci Člověku v tísni shromáždit finanční prostředky, které budou použity na pomoc obětem povodní na Balkáně. Nadace již darem 200 000 Kč sbírku podpořila, zároveň zdvojnásobí výtěžek z dárcovských DMS zaslaných ze sítě Vodafone pro humanitární sbírky nejen Člověka v tísni, ale i dalších českých organizací pomáhajících v oblasti, tedy organizací ADRA, Charita ČR a Český červený kříž. Cena jedné DMS je 30 Kč. Výzva Nadace Vodafone platí pro příspěvky zaslané od 20. do 31. května 2014, a to do maximální výše 1  milionu korun.

Dárcovskou sms lze poslat ve tvaru DMS SOSBALKAN na číslo 87777.

Cílem programu Blesková pomoc je motivovat zákazníky Vodafone k větší solidaritě v případě závažných humanitárních katastrof. Program pomohl výrazně navýšit počet DMS zaslaných humanitárním organizacím již při své premiéře během povodní v České republice v roce 2010. Během hladomoru v „Africkém rohu“ se počet zaslaných DMS ve vybraném období více než zdesetinásobil. Během okamžité humanitární pomoci na Filipínách se podařilo díky DMS kampani vybrat finanční pomoc ve výši téměř 1 milion korun, a to pouze mezi zákazníky Vodafone. Nadace vybranou částku zdvojnásobila a přidala ještě jednorázový příspěvek Člověku v tísni ve výši 500 000 Kč. Blesková pomoc směřovala v březnu 2014 také na Ukrajinu na pomoc obětem násilí na Majdanu a jejich rodinám, které zákazníci podpořili sumou 101 520 Kč. Tuto částku Nadace zdvojila a přispěla dalších 200 000 Kč Člověku v tísni.

Cena jedné DMS je 30 Kč, Nadace Vodafone přidá za každou DMS dalších 30 Kč.

Podrobnosti na  webu Nadace.