Business Leaders Forum | Před zkouškami jsem byla vedena na úřadu práce, v současné době pracuji jako soukromá podnikatelka ve své firmě
8242
single,single-post,postid-8242,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Před zkouškami jsem byla vedena na úřadu práce, v současné době pracuji jako soukromá podnikatelka ve své firmě

Tisková zpráva Sítě MC, 27.5.2014

Už 23 žen, které v Síti mateřských center úspěšně prošly zkouškou profesní kvalifikace, může nabízet profesionální péči o děti od narození do předškolního věku. Profesní kvalifikace tak nejen zvyšuje úroveň poskytování péče o děti v ČR, ale pomáhá i řešit situaci na trhu práce.

Síť mateřských center vyšla vstříc svým členským organizacím a absolventkám rekvalifikačních kurzů, které pořádá, a požádala o autorizaci pro provádění zkoušek profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód: 69-017-M). Osvědčení o úspěšném složení zkoušky opravňuje k získání vázané živnosti „Péče o dítě do 3 let věku v denním režimu“ (dle zákona č. 179/2006 Sb.). Je to také plná kvalifikace v péči o děti v dětských skupinách nejen v mateřských centrech.

Dosavadní uchazečky většinou pocházejí z mateřských center, kde buď pečují o děti v rámci svého pracovního úvazku (70%) nebo dobrovolnicky (23%). Vedení mateřských center cítí velkou zodpovědnost za péči o děti, proto mají zájem, aby o děti pečovaly kvalifikované osoby. 70 % zájemkyň absolvovalo rekvalifikační kurz, přesto považují zkoušku profesní kvalifikace jako potřebné doložení profesionality, i když péče o děti v mateřských centrech v režimu obecných předpisů ji nevyžaduje.

„Kromě toho se nám daří motivovat – zatím jen – ženy, které hledají práci a rády pracují s dětmi. Mohou tak vyřešit svoji vlastní situaci a zároveň pomoci dalším rodičům, aby mohli pracovat. Skvělým příkladem je žena, která byla vedena na úřadu práce a po zkoušce profesní kvalifikace si zřídila vlastní firmu,“ s potěšením konstatuje Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center.

Kontakt: Rut Kolínská, rut.kolinska@materska-centra.cz, 603 271 561