Business Leaders Forum | Divadelní Odysea startuje již dnes v Petrohradě, do Prahy zamíří mezinárodní přehlídka pohybového divadla v červenci
8297
single,single-post,postid-8297,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Divadelní Odysea startuje již dnes v Petrohradě, do Prahy zamíří mezinárodní přehlídka pohybového divadla v červenci

Business Leaders Forum přináší pozvánku na akci, jejímž je partnerem.

Světovou premiérou představení Memories for Life odstartuje již dnes 23. května v Petrohradě Meeting the Odyssey, ambiciózní čtyřletý projekt divadelního, tanečního a pohybového umění propojující více než stovku umělců z jedenácti zemí Evropy. V létě se představí i českému publiku, když pod názvem Divadelní Odysea ovládne od 20. do 30. července scénu Divadla Hybernia a Loď Tajemství bratří Formanů.

Slavnostní zahájení Meeting the Odyssey tento týden v petrohradském divadle Skorohod bude patřit novému pohybovému představení Memories for Life, jehož choreografie se ujala uznávaná česká tanečnice a choreografka Lenka Vagnerová. První společné dílo v rámci Meeting the Odyssey vzniklo v produkci helsinského Viirus Theatre. V originální mnohojazyčné pohybové inscenaci o lidském putování napříč časem se pod vedením zkušené režisérky Marie Lundström vedle finských, dánských a estonských umělců představí i talentovaný slovenský tanečník ze souboru Lenka Vagnerová & Company Radoslav Piovarči. Po sérii uvedení v Rusku se inscenace od 3. do 6. června přesune do Finska a následně od 16. do 28. června absolvuje hned tři zastávky v Estonsku. Trailer k představení je ke zhlédnutí zde.

Pražská část Odysey uvede bez mála tři desítky představení, workshopů a koncertů a návštěvníci se mohou těšit také na několik českých premiér. Jedním z vrcholů mezinárodního programu bude inscenace Čekání na déšť (Waiting for the Rain) polského souboru Opolski Teatr Lalki i Aktora. Jedno z nejstarších polských loutkových divadel ztvární mytický příběh Odyseovy manželky Penelopé. Poprvé uvidí publikum také zatím poslední projekt Lenky Vagnerové, magickou inscenaci Sorcerer, na které spolupracuje s oceňovaným německým choreografem Felixem Landererem. Prostor v programu dostanou i mladí umělci, kteří se se svou tvorbou představí v rámci večera s názvem Esence tance. Dramaturgie nezapomíná ani na nejmenší. V Zítkových sadech u pražské Náplavky vyroste cirkusová aréna Sacra Circus, která nabídne množství dětských představení, dílen a workshopů.

Podrobné informace na stránkách www.odysea.pro a na mezinárodních stránkách projektu www.meetingtheodyssey.eu.