Business Leaders Forum | Síť Rossmann novým členem BLF
8308
single,single-post,postid-8308,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Síť Rossmann novým členem BLF

Obchodní síť Rossmann se stala novým členem Business Leaders Fora.

Před více než čtyřiceti lety otevřel zakladatel drogerie-parfumerie Dirk Rossmann své první místo prodeje s inovativním samoobslužným způsobem nakupování. Dnes jeho podnik provozuje v šesti zemích (Německo, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Turecko a Albánie) síť více než 3000 prodejen drogerie-parfumerie, zaměstnává více než 40 tisíc lidí a patří k nejúspěšnějším drogistickým řetězcům v Evropě.

První prodejnu v tuzemsku otevřela společnost Rossmann Česká republika v roce 1994. Je dceřinou firmou Rossmann Central Europe z Nizozemského království, která je joint venture společností A. S. Watson z Hongkongu a Dirk Rossmann ze Spolkové republiky Německo.

V současnosti pracuje v tuzemské pobočce 698 zaměstnanců, z toho 561 v prodejnách, 47 v logistice a zbývajících 90 je zaměstnáno v pražské centrále. Společnost Rossmann v České republice provozuje 118 prodejen. Jsou to drogerie – parfumerie o rozloze 300-600 m² umístěné ve větších sídlech (nad 10 000 obyvatel), ve frekventovaných lokalitách v centrech měst, nákupních zónách, u zastávek MHD, na pěších zónách či v obchodních nebo nákupních centrech s pestrou skladbou prodejních řetězců. Všechny umožňují bezbariérový přístup.

[prime_gallery width=”300″ desktop=”2″ tablet=”2″ mobile=”2″ autoresize=”false”]