Business Leaders Forum | V Bratislavě proběhl úspěšný CSR Summit a Týden zodpovědného podnikání
8373
single,single-post,postid-8373,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

V Bratislavě proběhl úspěšný CSR Summit a Týden zodpovědného podnikání

Týden od 19. 5. byl v Bratislavě týdnem, který byl plný akcí ve znamení CSR pro veřejnost i odborníky.

CEE CSR Summit o zodpovědné spotřebě CEE CSR Summit je největší událostí zabývající se společenskou odpovědností ve střední a východní Evropě a my jsme jeho hrdým spoluorganizátorem. Tento ročník byl věnovaný tématu zodpovědné spotřeby a zodpovědným produktům. Na konferenci přijali pozvání zajímaví řečníci z byznysu i neziskové sféry. Mimojinými na konferenci vystoupili, Vincent Stanley, spoluzakladatel americké společnosti Patagonie, který otevřeně mluvil o vyzývání zákazníků, aby nakupovali méně, Sue Adkins, z britské organizace Business in the Community, která hovořila o rostoucích očekávání zákazníků směrem zodpovědnosti firem, či Vladimír Víšek, CSR manažer pro ČR, Slovensko a Maďarsko ze společnosti IKEA, o spojení udržitelných produktů s udržitelným životem.

Celý týden byl zodpovědný

Konference byla doprovázena řadou dalších událostí, kde se mohli odborníci i široká veřejnost dozvědět více o CSR. Po konferenci následoval Marketplace, kde více než dvacítka firem prezentovala své řešení vedoucí ke zodpovědné spotřebě. Návštěvníci si mohli vyzkoušet brýle simulující pocit opilosti, které představila společnost HEINEKEN Slovensko, či jízdu v elektromobilu od společnosti Volkswagen. Konferenci pak předcházel několikadenní program pro veřejnost věnovaný diskusí nad tím, jakou moc máme my, spotřebitelé a zákazníci, ve svých peněženkách nebo jakým způsobem můžeme díky našim malým každodenním rozhodnutím změnit život k lepšímu. Tato iniciativa proběhla jako součást projektu Podpora aktivního občanství financovaného s podporou Evropské komise. Na shrnutí projektu se můžete podívat zde.