Business Leaders Forum | Grantový program Nadace Vodafone Vpohybu: 40 projektů – 40 nápadů, jak zlepšit své okolí
8526
single,single-post,postid-8526,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Grantový program Nadace Vodafone Vpohybu: 40 projektů – 40 nápadů, jak zlepšit své okolí

Nadace Vodafone vybrala 40 žadatelů o grant Vpohybu. Chce jejich projektům rozdělit přes 2,6 milionu korun. O tom, které projekty podporu nakonec dostanou, rozhoduje teď veřejnost crowdfundingem nebo hlasováním.

Projekty, které Nadace Vodafone vybrala v grantovém programu Vpohybu, se nyní uchází o podporu širší veřejnosti. Do programu Vpohybu, který je určený mladým lidem, se v jediném kole přihlásilo 144 projektů. To je zatím nejvyšší počet žadatelů v historii tohoto programu.

„Jde o originální, dobře promyšlené projekty mladých lidí, které pozitivně rozvíjí komunitu a obohacují její nejbližší okolí. Aby pořadatelé akcí skutečně grant získali, musí si získat podporu své cílové skupiny, fanoušků projektu. O finanční podporu anebo hlasy od lidí se uchází přímo na webu Nadace Vodafone a na portálu Hithit,“ říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone.

S programem spojil síly například kavárník Ondřej Kobza, otec projektu Piána na ulici, který pomáhá mladým postavit úspěšné crowdfundingové kampaně. Pořadatelé takto prokáží, zda má komunita o jejich nápad zájem. Zároveň si rovnou získají své publikum a zapojí lidi do svého projektu. Nadace projektům poskytuje nejen finanční podporu, ale také možnost svůj projekt konzultovat se specialisty, pomoc s administrativou i propagací a komunikací. Inovativní komunitní projekty tak dostávají zelenou hned v několika směrech a mladí lidé mohou získat důležité zkušenosti, jak úspěšně zrealizovat své nápady.

Žadatelé se svými projekty přichází z celé ČR. Mezi projekty jsou např. návrhy na obnovu Radlické kulturní sportovny, jediné dochované parní úzkokolejky v Čechách nebo městského parku, který zničila vichřice. Originální je např. projekt na veřejnou posilovnu pod širým nebem, Pražská Kačalka, nebo ekologické pohřbívání Ke kořenům. Vzdělávací projekty např. nabízí žákům základních škol seminář pro správnou volbu povolání, olympiádu lidských práv, osvětu o problematice diabetu nebo workshop duševních sportů pro děti. Mezi komunitními akcemi jsou třeba sousedská slavnost, která oživí a zkultivuje zanedbanou čtvrť města, workshop věnovaný folkloru na Podluží, kde si návštěvníci zkusí tvorbu tradičních krojů, charitativní módní bazar, první muzeum českého filmu, pracovna v parku, ekologické pohřbívání a mnoho dalších.

Projekty, které se budou v různých termínech ucházet o hlasy či finanční podporu veřejnosti, naleznete zde.

Kontakt pro další informace:
Lucie Šplíchalová, 604 150 078, lucie.splichalova-ext@vodafone.com, tiskové oddělení Nadace Vodafone