Business Leaders Forum | Síť MC: Firemní školky zvyšují hodnotu zaměstnavatele na trhu práce
9405
single,single-post,postid-9405,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Síť MC: Firemní školky zvyšují hodnotu zaměstnavatele na trhu práce

Síť mateřských center, člen Business Leaders Fora, uspořádala v pořadí již 4. setkání zástupců a zástupkyň z oblasti personalistiky a komunikace, které proběhlo 15. října 2014 ve společnosti Siemens. Hlavním diskutovaným tématem setkání byla problematika firemních školek a dětských skupin.

Tisková zpráva

Kolem kulatého stolu, který i tentokrát zaštítila Síť MC v rámci svého projektu Společnost přátelská rodině, se sešly personalistky a personalisté firem: Česká spořitelna, Foxconn Technology, Linet, Siemens, Vodafone, VŠE – HR klub a zástupkyně Sítě MC. Setkání uvedla Petra Jeřábková, Country HR Head společnosti Siemens.

Důvodů, proč se společnost Siemens rozhodla vybudovat firemní školku, bylo několik. Patří mezi ně sílící trend sladit profesní kariéru s péčí o dítě, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, chybějící školky a jesle, a v neposlední řadě také vysoké náklady na zaškolení nového zaměstnance.

„Tyto náklady mohou tvořit až polovinu roční mzdy zaměstnance,“ uvedla Eva Slabihoudková C&B Specialist společnosti Siemens.

I proto se společnost rozhodla vyslyšet přání zaměstnanců a po Praze otevřela už druhou firemní školku – tentokrát v Ostravě.

Dětské skupiny a jejich možný vliv na firemní školky představila účastníkům Klára Vlková ze Sítě mateřských center. Připomněla také, že firemní školky zvyšují hodnotu zaměstnavatele na trhu práce:

„Firemní školka posiluje prestiž zaměstnavatele. Setkali jsme se s případy, kdy firma po zprovoznění firemní školky vešla v mnohem větší známost než dříve a uchazeči byli detailně informováni i o dalších benefitech.“

Závěr kulatého stolu byl věnován flexibilním formám práce, které v České republice stále tvoří nižší procento než ve většině zemí Evropské unie, přesto s nimi zúčastněné firmy pracují a snaží se je podporovat.

Koordinace kulatých stolů zůstává i nadále v péči týmu projektu Společnost přátelská rodině – tedy pod záštitou Sítě mateřských center a ve spolupráci s jednotlivými firmami. Téma i místo dalšího networkingového setkání jsou zatím v jednání.

Kontakt:
Klára Vlková, 602 178 844, klara.vlkova@materska-centra.cz