Business Leaders Forum | Společnost Plzeňský Prazdroj se stává novým členem BLF
9466
single,single-post,postid-9466,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Společnost Plzeňský Prazdroj se stává novým členem BLF

Plzeňský Prazdroj je přední pivovarnickou společností v ČR a největším exportérem českého piva. Do jeho portfolia patří značky jako např. Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast, Frisco, Kingswood a nealkoholické pivo Birell. Od roku 1999 je součástí globální společnosti SABMiller.

Prosperita

Plzeňský Prazdroj je součástí české národní hrdosti i ekonomiky. Tato společnost věří, že v podnikání bude úspěšná, pokud bude s ostatními budovat dobré vztahy, efektivně využívat přírodní zdroje a naplňovat očekávání spotřebitelů a obyvatel regionů, ve kterých působí. Právě odpovědný přístup propojuje firmy se širší společností. Hlavním cílem trvale udržitelného rozvoje Plzeňského Prazdroje je dosahovat úspěchu a o ten se dělit s firemními partnery a okolím. Plzeňský Prazdroj patří mezi největší přispěvatele do státního rozpočtu a přední firemní dárce. Pivovary této společnosti usilují o dosažení nejvyšších environmentálních standardů. Přírodu tato společnost respektuje a je si vědoma toho, že musí využívat přírodní zdroje efektivním způsobem.

Transparentní reporting

Plzeňský Prazdroj má jasně stanovené cíle u všech sdílených imperativů, jejich plnění pečlivě sleduje a hodnotí prostřednictvím interní globální metodiky, tzv. SAM (Sustainability Assessment Matrix). O činnostech, výsledcích a plánech informuje veřejnost na webových stránkách společnosti a jednou ročně prostřednictvím Zprávy o společenské odpovědnosti verifikované nezávislými experty. Odpovědný přístup společnosti byl oceněn i externě naposledy cenou Odpovědný reporting v soutěži TOP Odpovědná firma 2014. Investice do komunity vykazuje pomocí mezinárodně uznávané metodiky LBG.

Více informací o společenské odpovědnosti Plzeňského Prazdroje se dozvíte ZDE.