Business Leaders Forum | Síť MC: Rodina na zapřenou nebo součástí firmy? Český byznys se stává přátelský rodině
9634
single,single-post,postid-9634,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Síť MC: Rodina na zapřenou nebo součástí firmy? Český byznys se stává přátelský rodině

Občanské sdružení Síť mateřských center, člen platformy Business Leaders Forum, v rámci svého projektu Společnost přátelská rodině ocenila šest společností, které slavnostně převzaly certifikáty za své prorodinné aktivity pro zaměstnance.

Tisková zpráva, 24.11.2014

Skupina společností přátelských rodině se rozrostla o dalších 6 organizací, které 24. listopadu převzaly certifikáty Společnost přátelská rodině z rukou poroty za účasti náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Zuzany Jentschke Stőcklové. Slavnostní předávání doprovázela odborná konference Sítě mateřských center.

„To, zda se rodiny zaměstnanců můžou či mají stát součástí života firem, je v současné době velmi diskutovanou otázkou. Na konferenci si firmy předaly své zkušenosti i v dalších oblastech – firemní péči o předškolní děti, diverzity a podpory rovných příležitostí ve vedení nebo nastavení flexibilních forem práce,“ popisuje průběh panelových diskusí Klára Vlková, manažerka projektu, který po 33 měsících usilovné práce na zlepšení prorodinných podmínek v českých firmách spěje do svého finále.

Za rok 2013 a 2014 Síť mateřských center v rámci projektu ocenila k dnešnímu datu celkem 57 organizací na krajské a 16 na celorepublikové úrovni.

Soutěž Společnost přátelská rodině už deset let staví na komplexním hodnocení ve čtyřech sledovaných oblastech. Pro získání ocenění musí organizace prokázat, že mají dobře nastavené zaměstnavatelské podmínky (management mateřské a rodičovské dovolené, flexibilní formy práce, diverzita pracovních týmů, rovné odměňování, rovné příležitosti), vyvíjejí nebo podporují prorodinné aktivity, zabývají se společenskou odpovědností a pečují o zdravé prostředí své firmy.

O udělení certifikátů rozhodla pětičlenná odborná porota: personalistka Rostya Gordon-Smith, Tomáš Ervín Dombrovský zastupující partnera projektu společnost LMC, odborník na genderovou problematiku Petr Pavlík, personalistka Alena Vávrová a prezidentka Sítě mateřských center Rut Kolínská. Porotci a porotkyně u organizací ocenili zejména výjimečnost některých zaměstnavatelských podmínek nebo prorodinných opatření, úroveň zakotvení prorodinných politik ve firemní kultuře a trvalý charakter zavedených opatření.

„Shodli jsme se, že firemní prostředí se za deset let změnilo, proto je třeba vyzdvihnout to, co je dnes výjimečné. Navíc samy firmy, které se nejprve obávaly náročnosti soutěže, ocenily příležitost zamyslet se a inspirovat se k dalším opatřením, která usnadňují rodinám sladit práci s životem rodiny,“ vysvětlila Rut Kolínská přínos soutěže pro firmy.

Výsledky soutěže

Oceněné firmy za rok 2014:

  • Clearstream Operations Prague s.r.o.
  • Česká spořitelna, a.s.
  • Deutsche Börse Services s.r.o.
  • ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o.
  • HENNLICH s.r.o.
  • UNILEVER ČR, spol. s r.o.

Čestné uznání HR oddělení:

  • Česká pošta, s.p. – Sekce rozvoj lidských zdrojů
  • Komerční banka, a.s. – úsek Lidské zdroje

Kontakt: Klára Vlková, 602 178 844, klara.vlkova@materska-centra.cz