Business Leaders Forum | Rafael – první cena pro společensky prospěšné technologie
9668
single,single-post,postid-9668,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Rafael – první cena pro společensky prospěšné technologie

Nadace společnosti Vodafone, člena platformy Business Leaders Forum, vytvořila novou příležitost pro neziskové organizace v oblasti finanční podpory jejich společensky prospěšných technologických inovací, a to díky ceně Rafael: 300 000 korun pro neziskovku.

Tisková zpráva

Nadace Vodafone ve spolupráci s BMI sdružením vyhlašuje novou cenu Rafael, spojenou s finanční odměnou 300 000 korun.

„Každoročně se o ni budou moci ucházet neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením,“ řekl na tiskové konferenci dne 3.12.2014 k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením ředitel nadace Ondřej Zapletal. „Věříme, že technologie a využití internetu mohou významným způsobem pomáhat v integraci a asistenci lidem, žijícím s hendikepem, a to v daleko větším měřítku než je tomu možné u tradičních asistenčních služeb, které technologie nevyužívají.“

Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 500) nejméně po dobu půl roku. Cena by měla přispět k dalšímu rozšíření uživatelské obce, kromě toho Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o cenu Rafael je 17. února 2015.

Cena Rafael bude prvně udělena na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor konference INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 15. ročníku konference bude předáno více zajímavých ocenění.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje Era. Další novinkou budou ceny ve výši 5000 Kč za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků. Dvacítka vylosovaných hlasujících pak dostane flash disk.

Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději do 22. února 2015.

Podrobnější informace o ceně Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci ZDE.

Kontakty:

Jaroslav Winter, winter@brezen.cz, tel. 777 807 727, INSPO

Lucie Šplíchalová, lucie.splichalova-ext@vodafone.cz, tel. 604 150 078, Nadace Vodafone