Business Leaders Forum | Síť mateřských center boří mýty o nečitelnosti neziskových organizací
10137
single,single-post,postid-10137,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Síť mateřských center boří mýty o nečitelnosti neziskových organizací

Síť mateřských center, člen platformy Business Leaders Forum, zahájila celorepublikovou kampaň Spolu u kulatého stolu, jejímž cílem je nabourat přetrvávající nedůvěru v neziskový sektor. Společně se svými členskými centry chce ukázat, že i neziskové organizace mohou být transparentními, respektovanými a především důvěryhodnými partnery, se kterými se vyplatí dlouhodobě spolupracovat.

U kulatých stolů zasednou představitelé veřejné správy, odborníci a zástupci neziskového i soukromého sektoru. V rámci programu bude představen nový nástroj transparentnosti, a sice metoda Social Reporting Standard, kterou Síť mateřských center zavádí do českého prostředí díky spolupráci s vídeňskou pobočkou organizace Ashoka. Jedná se o model prezentace činnosti v souvislostech řetězce vstup-výkon-výsledek-přínos, a to pomocí jasných a konkrétních dat.

„Právě pomocí metody SRS ukážeme přínos mateřských center i Sítě MC pro rodinu a společnost. Na konkrétních příkladech chceme upozornit na potřebnost mateřských center, která řeší společenské problémy, jež se týkají života rodin. Ukážeme, jak je řešíme a jaká je hodnota, kterou tak společnosti přinášíme. Věříme, že se nám podaří vysvětlit, že naše činnost je službou státu a měla by tak být oceněna,“ vysvětluje cíle kampaně Spolu u kulatého stolu Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center.

Celorepublikovou kampaň Spolu u kulatého stolu zahájila beseda 12. února v Rakovníku, do června 2015 proběhne dvacet besed na obecní a regionální úrovni. Každý kulatý stůl bude tematicky zaměřen na jiný sociální problém, který místní mateřská centra pomáhají obcím a krajům řešit. Projekt Sítě MC vyvrcholí závěrečným symposionem 18. května 2015 v Praze.

Kontakt: Lucie Nemešová, manažerka projektu, lucie.nemesova@materska-centra.cz, 773 819 017