Business Leaders Forum | Pozvánka na kulatý stůl: Využití Business modelů v praxi a nové trendy v řízení podniků
9967
single,single-post,postid-9967,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Pozvánka na kulatý stůl: Využití Business modelů v praxi a nové trendy v řízení podniků

Na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně proběhl v roce 2014 rozsáhlý výzkum k problematice využití Business modelů v praxi a nových trendů v řízení. Výzkumu se zúčastnili osobně vrcholoví manažeři 60 podniků v České a Slovenské republice a 20 podniků v Japonsku.

Výzkum přinesl zajímavé poznatky, které budou dále diskutovány v rámci kulatého stolu, na který Vás Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně, člen Business Leaders Fora, srdečně zve.

Kulatý stůl se koná 12. března 2015 v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky, UTB ve Zlíně (Mostní 5139) v místnosti 535. Na semináři budou prezentovány výsledky zmíněného výzkumu a na praktických příkladech prezentovány ukázky úspěšných business modelů, kterou se mohou stát zajímavou inspirací i pro Vás. Na semináři vystoupí prof. Ján Košturiak, který má dlouholeté zkušenosti s aplikací business modelů v podnikové praxi a pomohl řadě podniků jejich business model vybudovat či inovovat tak, aby se staly úspěšnými. Výsledky výzkumu představí prof. Drahomíra Pavelková, která stojí v čele výzkumného týmu. Nenechte si ujít i zajímavé srovnání s japonskými podniky, které představí prof. Parissa Haghirian, která již více než 10 let působí v Japonsku a dokáže velmi inspirativně vysvětlit rozdíly v japonském a evropském stylu řízení. Součástí programu bude diskuse k výsledkům a poznatkům ze současné praxe podniků, Váš osobní názor či zkušenost bude velmi vítán.

Podrobný program kulatého stolu naleznete zde.

V případě zájmu zúčastnit se se prosím registrujte na e-mailu: pavelkova@fame.utb.cz. Občerstvení bude zajištěno po celou dobu konání semináře.