Business Leaders Forum | Síť mateřských center vytváří nová pracovní místa, 78 % z nich se daří udržet
10132
single,single-post,postid-10132,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Síť mateřských center vytváří nová pracovní místa, 78 % z nich se daří udržet

Během dvouletého projektu “Nové zaměstnání sobě – možnost zaměstnání tobě” se organizaci Síť mateřských center, členovi Busines Leaders Fora, podařilo zajistit 32 nových pracovních míst napříč Českou republikou, které mají téměř 80% udržitelnost.

Tisková zpráva

32 nových pracovních míst napříč Českou republikou a jejich 78 % udržitelnost – to je výsledek nedávno ukončeného dvouletého projektu Sítě mateřských center Nové zaměstnání sobě – možnost zaměstnání tobě. Odstranění individuálních překážek na trhu práce je naopak záměrem nyní startujícího projektu Provázení k zaměstnání.

Oba projekty spojuje jejich cíl, a to zvýšit zaměstnanost znevýhodněných osob, především rodičů pečujících o děti do 15 let věku. Síť MC nabízí nejrůznější nástroje – od motivačně-vzdělávacích aktivit přes rekvalifikační kurzy po vytváření nových pracovních míst v oblasti zajištění péče o předškolní děti. Jedná se o rychle se rozvíjející, a v kontextu nově uzákoněných dětských skupin, žádaný obor na trhu práce.

„Díky tomu, že se účastnice projektu zkráceně zvaného Sobě i Tobě v počtu 161 mohly vzdělávat v oblasti péče o děti (a pak v této oblasti pracovat) nebo získat dotované pracovní místo, umožnily stovkám rodin – především matkám, aby umístily své dítě do předškolního zařízení a mohly jít samy pracovat. Projekt Provázení k zaměstnání zase flexibilněji reaguje na potřeby pracovního trhu a celkem 80 zájemcům/kyním nabízí širokou škálu poradenství s důrazem na individuální práci s daným uchazečem/kou,“ vysvětluje provázanost projektů Sítě MC Lucie Plešková, která je zodpovědná za projektové řízení Sítě MC. „Důležitý není jen okamžitý dopad našich aktivit, ale především jejich dlouhodobý a celospolečenský přínos s cílem větší uplatnitelnosti skupiny rodičů na trhu práce,“ dodává Plešková.

V čem se projekty liší? Jádrem projektu „Sobě i Tobě“ bylo vzdělávání pečovatelů/ek o děti – nabídl rekvalifikaci a následné vytvoření pracovních míst, z nichž 25 organizací pracovní místo zachová – náklady na něj pokryjí z vlastních zdrojů nebo z dalších dotačních titulů či díky pomoci Úřadu práce ČR. Provázení k zaměstnání se více zaměřuje na osobní rozvoj a vyhledávání a odstraňování pracovních bariér jednotlivých zájemců o zaměstnání z řad nezaměstnaných rodičů, z nichž 30 osob bude mít možnost složit zkoušku profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Kontakt: Lucie Plešková, lucie.pleskova@materska-centra.cz, 733 540 880

Provázení k zaměstnání (1. ledna 2015 – 31. října 2015)

Hlavním cílem projektu je usnadnění návratu na trh práce cílové skupině rodičů na/do 2 let po mateřské/rodičovské dovolené a rodičům samoživitelům pečujícím o děti do 15 let, a to prostřednictvím aktivit zacílených na vyhledání a odstraňování individuálních překážek, motivováním rodičů k aktivnímu přístupu.

Nové zaměstnání sobě – možnost zaměstnání tobě (1. únor 2013 – 31. leden 2015)

Projekt Sítě mateřských center o.s. si kladl za cíl zvýšit zaměstnanost cílové skupiny fyzických osob pečujících o děti do 15ti let věku. Jádrem projektu bylo vzdělávání pečovatelů/ek o děti a následné vytváření nových pracovních míst v této oblasti.