Business Leaders Forum | Nezisková organizace CZEPA převzala Cenu Rafael a 300 000 Kč
10120
single,single-post,postid-10120,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nezisková organizace CZEPA převzala Cenu Rafael a 300 000 Kč

Společnost Vodafone, člen Business Leaders Fora, v rámci své Nadace Vodafone ocenila za společensky prospěšnou aplikaci VozejkMap neziskovou organizaci CZEPA.

Tisková zpráva

Cenu Nadace Vodafone Rafael za využití ICT inovace pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením získala Česká asociace paraplegiků – CZEPA za projekt VozejkMap. Zástupcům organizace ji 28. března předal na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

„Cenou Rafael chceme nejen podpořit nejnadějnější a již do jisté míry úspěšné technologické projekty pro hendikepované, aby mohly dále růst, ale také přitáhnout pozornost k potenciálu, který se ve využití technologií pro lidi s postižením skrývá,“ řekl ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

VozejkMap představuje mapu bezbariérových míst nejen v ČR. Lze na ni přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Nabízí mapu, navigaci a také informace o bezbariérových místech v celé ČR, ale začínají přibývat i ze zahraničí. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři. Ke dni konání konference obsahovala 7738 bezbariérových míst.

Projekt VozejkMap vznikl za podpory Nadace Vodafone a provozuje ho Česká asociace paraplegiků – CZEPA. Administrátorem je vozíčkář (kvadruplegik) Stanislav Kubík.

Cena Nadace Vodafone Rafael není jediným oceněním, kterého se projektu dostalo. V soutěži Fóra dárců „Být vidět“ se stal nejlepším internetovým projektem 2013 a v soutěži Fondu Otakara Motejla „Společně otevíráme data“ získala aplikace 2. místo a zvláštní cenu Nadace Vodafone.