Business Leaders Forum | Jak podnikat a pomáhat zároveň? Uzávěrka soutěže Social Impact Award se blíží
10192
single,single-post,postid-10192,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Jak podnikat a pomáhat zároveň? Uzávěrka soutěže Social Impact Award se blíží

Impact Hub Praha ve své soutěži Social Impact Award vyzývá všechny k poslední šanci se do soutěže zapojit. Přihlášky můžete zasílat do 20. dubna.

Tisková zpráva

Závěrečným workshopem, ve kterém mohli zájemci konzultovat se členy poroty své rozpracované projekty společensky prospěšného podnikání, vyvrcholila ve středu 8. dubna dvouměsíční tour soutěže Social Impact Award po vybraných univerzitních městech. Na celkem dvanácti workshopech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem se převážně studenti seznámili s konceptem sociálního podnikání, jeho úspěšnými protagonisty i mnoha dovednostmi nezbytnými pro jeho zdárný rozjezd.

„Těší nás, že mezi mladými lidmi rostě zájem o to, jak pomáhat a podnikat zároveň. Letos na workshopy přišlo téměř 300 účastníků a musím říci, že někteří byli velice dobře připraveni. Padly už i konkrétní nápady, například systém na sdílení věcí, zahradní školka nebo kreativní využití průmyslového odpadu. Očekáváme proto, že letošní přihlášky budou velmi kvalitní a porota bude mít z čeho vybírat,“ říká za pořadatelský tým ze sítě Impact Hub Kristýna Bartoš.

Soutěžní týmy se do Social Impact Award mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub (která má nově pobočky i v Brně a Ostravě), vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 Eur.

Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu. Novinkou je speciální cena od DOBRO. Zoot v podobě kampaně formou textilu. Tuto odměnu může získat jeden z finálových projektů.

 „Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek.