Business Leaders Forum | “Prague Hacks” – největší hackathon nad otevřenými daty Prahy
10218
single,single-post,postid-10218,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

“Prague Hacks” – největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

Nadace Vodafone společnosti Vodafone, člena Business Leaders Fora, představuje “Prague Hacks” největší hackathon nad otevřenými daty Prahy.

Tisková zpráva

Nadace Vodafone spojila síly s Fondem Otakara Motejla, StartupYardem, reSITE, GisMentors, Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), IBM a Microsoftem, aby zlepšila život v metropoli.

12. – 14. června se uskuteční maraton kreativní práce s daty, který propojí místní vývojáře, podnikatele a tvůrčí lidi ze všech možných oborů, aby společně využili otevřená data pro zlepšení života v Praze. Událost nazvaná “Prague Hacks: Sdílené město” je neziskovou akcí a největším hackathonem nad pražskými daty. Uskuteční se v populárním coworkingovém centru Node 5, které také zajistí živý videopřenos akce.

Hackathon je intenzivní workshop, na kterém skupina lidí spolupracuje na projektu založeném na jednoduchém nápadu. Výsledek může mít různou formu – aplikace, webové služby ale třeba i hry. Událost je určena komukoliv, kdo se zajímá o Prahu, nejenom programátorům.

Město Praha skrze Institut plánování a rozvoje poskytne velké množství dat, včetně geografických dat, informací o dopravě, kriminalitě, volbách nebo územním plánu. Účastníci hackathonu přijdou s vlastními nápady, jak tato data co nejlépe využít pro open-sourcové i komerční aplikace. Budou pracovat v týmech složených podle problémů, které je zajímají.

“Hackaton Prague Hacks je skvělá příležitost, jak vynést na světlo příklady toho, jak mohou otevřená data zvyšovat kvalitu života a rozvíjet občanskou společnost nejen v Praze. Nejslibnější projekty a aplikace budou představeny na pražské konferenci reSITE a získají příležitost vstoupit do akcelerátoru StartupYard nebo Laboratoře Nadace Vodafone,” uvedl včera Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone.

Sponzory akce jsou IBM, Nadace Vodafone, Microsoft. Společnosti IBM a Microsoft poskytnou účastníkům softwarové licence a hosting v hodnotě stovek tisíc korun. Vybrané projekty dostanou příležitost prezentovat výsledky svojí práce na konferenci reSITE, která proběhne 18. a 19. června. Vybrané nekomerční projekty budou pozvány do Laboratoře Nadace Vodafone. Vybrané komerční získají zrychlený přístup do akceleračního programu StartupYardu s možností seed investice až 280,000 euro.

Událost se uskuteční ve smíchovském Node 5 ve dnech 12. – 14. června. V pondělí 8. června proběhne zahajovací orientační setkání. Zájemci se mohou hlásit na Prague Hacks. Událost je otevřena komukoliv, nehledě na místo původu či schopnosti. Pracovním jazykem bude angličtina.