Business Leaders Forum | Aplikace pro výuku čtení Včelka.cz sbírá prestižní ceny v ČR i zahraničí
10211
single,single-post,postid-10211,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Aplikace pro výuku čtení Včelka.cz sbírá prestižní ceny v ČR i zahraničí

Aplikace Včelka (angl. Levebee), úspěšný absolvent akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone společnosti Vodafone, člena Business Leaders Fora, vyvinula nový projekt pro výuku čtení dětí na základních školách.

Tisková zpráva

Tvůrci populární aplikace pro výuku rychlého čtení Rozečti se přichází s novým projektem, tentokrát na výuku čtení pro děti na ZŠ. Projekt podpořený Nadací Vodafone nazvali Včelka a sbírají s ním prestižní ceny v ČR i v zahraničí.

“Při jednání se školami a rodiči během práci na Rozečti se jsme zjistili, že problémy se čtením začínají už na začátku – tj. už při učení samotného čtení. Podle mezinárodních průzkumů má přes 20 % gramotné populace problémy se čtením. Rozhodli jsme se proto využít už nabyté zkušenosti a technologie a věnovat se čtení u dětí,” objasňuje vznik projektu jeho spoluzakladatel, Michal Zwinger.

Už od vzniku prvního prototypu sbírá Včelka prestižní ocenění. Nejdříve se Včelce s anglickou verzí podařilo jako první české firmě dostat do finále TechCrunch Disrupt Startup Battlefield pořádaného v Londýně.

“Účast ve finále TechCrunch nám pomohla nejen získat publicitu, ale také otevřít mnoho dveří. Nyní nám stačí v emailech poslat link na TechCrunch článek s videozáznam naší prezentace a málokdy se stane, že by si s námi partneři o spolupráci alespoň nepromluvili. Máme také příslibenou mediální podporu TechCrunche, jakmile budeme spouštět plnou verzi v anglickém jazyce,” popisuje přínosy tohoto úspěchu Zwinger.

Včelka také získala cenu České inovace za sociální prospěšnost a taktéž ve stejném týdnu zvítězila na 22. MASHUpu v HUB Praha.

Zwinger k tomu dodává: “Uznání i u nás doma nás těší, zvláště když o vítězi hlasují přímo lidé, kteří jsou našimi potenciálními zákazníky, jako tomu bylo např. na MASHUpu.”

Zatím poslední úspěch zaznamenala Včelka v polovině dubna, kdy byla z mezinárodní konkurence desítek projektů vybrána na Geek Business Camp v Chorvatsku pořádaném americkou ambasádou v rámci Brown Fóra a kde se jí také nakonec podařilo stát se absolutním vítězem.

Projekt Včelka je v současné době v české verzi plně funkční a je k dispozici jako webová aplikace na adrese Včelka.cz. Pokud patříte mezi rodiče, kterým záleží na čtení jejich dětí, neváhejte si aplikaci zdarma vyzkoušet.