Business Leaders Forum | Konference: Česká humanistická tradice a inspirace z českých dějin v moderním managementu
10344
single,single-post,postid-10344,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Konference: Česká humanistická tradice a inspirace z českých dějin v moderním managementu

Položili jste si někdy otázku „Co to znamená, být vůdcem?“ Anebo: „Čím se odlišuje vůdce od běžného managera?“

Pokud jste již přečetli mnoho knih na téma leadershipu či prošli plejádou školení, pak máte odpověď již v tomto okamžiku připravenou.

Ale pomůže vám prostá znalost věci stát se skutečným vůdcem?

To je otázka, na kterou se zaměřil tým Systemického Institutu a vytvořil zcela nový a neotřelý pohled na rozvoj dovedností leadershipu. Představí jej poprvé na konferenci s dlouhým, ale vypovídajícím názvem „Česká humanistická tradice a inspirace z českých dějin v moderním managementu“, která svůj nabitý program zahájí již 26. května 2015 v pražské Podolské vodárně.

Konference představuje zahájení plánované série workshopů s nemalým cílem změnit pohled současných manažerů a lídrů na pojem vůdcovství i řízení změn ve firmách. Zajímavým faktem tohoto přístupu je přímé využití a čerpání inspiračních zdrojů i myšlenkových postojů ze života klíčových postav českých dějin. Téma života Komenského, Husa či Masaryka, je mnohými dodnes poněkud negativně vnímanou náplní školních osnov, která nás často vrací do pocitů „před katedrou“, ale základem změny je „podívat se na věci jinak“.

Zkuste si tedy položit jednoduchou otázku: „Pokud by Komenský v dnešní době špičkovým managerem, jak by se jeho způsob řízení lišil od toho běžného?“ Pokud jste nalezli alespoň jeden rozdíl, pak jste na správné cestě. Zde totiž začíná úžasný a nový svět pohledu na principy vedení, blízký, plný moudrosti, češství a…humanismu.

Náš současný pohled na vůdcovství, či jinak leadership, vycházel až doposud takřka výhradně z anglosaských vzorů, “ uvádí Vladimír Dvořák, prezident České asociace koučů. „Proto jsme doslova s lupou prošli životy a díla našich největších myslitelů a vůdců, jmenovitě například T. G. Masaryka, T. Bati, J. A. Komenského a vytvořili nový metodický přístup, založený na inspiraci příběhy těchto osobností a konkrétním využití poznatků v současném firemním prostředí,“ vysvětluje.

Mezi účastníky konference nebudou chybět ani zvučná jména. Tak například vlastní program otevře úvodní slovem Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády, hlavní makroekonomický stratég ČSOB a v panelové diskuzi shrnou své zkušenosti s aplikací humanistického myšlení do praxe jejich organizace tři osobnosti zastupující českého podnikání, veřejný sektor i neziskové organizace. Budou to Lumír Al-Badagh, ředitel slévárny Beneš a Lát, a.s. Alena Kuželová, ředitelka nemocnice v Semilech a Pavel Kosorin, ředitel Armády spásy v Brně.

V průběhu celé historie vidíme mnoho vynikajících příkladů, které se bez výhrad dají využít v řízení moderních organizací,“ doplňuje Klára Lauritzenová, zakladatelka Systemického institutu a akreditovaný kouč České asociace koučů. „Právě tyto inspirační zdroje a prvky myšlení budeme společně s účastníky ve workshopových programech na konferenci hledat, sdílet navzájem zkušenosti s jejich využitím a srovnávat s osobními poznatky z denní praxe.