Business Leaders Forum | Nový projekt Transparency International: "Taxparency"
10460
single,single-post,postid-10460,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nový projekt Transparency International: "Taxparency"

Organizace Transparency International Česká republika, člen Business Leaders Fora, ve spolupráci se sdružením Lexperanto představuje nový projekt Taxparency, který je zaměřený na daňové ráje, otevřenost a odpovědnost firem při placení daní, optimalizaci a transfer pricing a další témata.

Tisková zpráva

Cílem projektu Taxparency je rozpoutat veřejnou debatu k tématu a odměnit ty, kteří poctivě platí daně. To je případ převážně malých a středních podniků, u nichž se míra zdanění zisku typicky pohybuje mezi 15 a 20 %. Naopak u těch největších firem schopných agresivní daňové optimalizace a vytváření složitých vlastnických struktur se tato míra mnohdy pohybuje mezi 0 a 5 %.

Značku Taxparency budou moci získat jen firmy, které prokážou míru zdanění vyšší než 10 %.

„Pokud platí reálně méně než 10 %, je to sice legální, ale neodpovědné. Snížit si reálné zdanění pod 10 % jde pouze přesunem do daňového ráje. To na trhu diskriminuje menší firmy, které v daňových rájích nejsou. Taxparentní značka by měla pomoci získat konkurenční výhodu firmám, které platí reálně více než 10 %. Zároveň bychom chtěli, aby se tato hranice stala v budoucnu kritériem pro možnost ucházet se o veřejné zakázky či získávat státní dotace,“ říká David Ondráčka, ředitel Transparency International Česká republika.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.