Business Leaders Forum | Soutěž Social Impact Award 2015 zná vítěze
10468
single,single-post,postid-10468,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Soutěž Social Impact Award 2015 zná vítěze

Ve čtvrtek 28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Porota vybrala projekty Třetí rodič, Dárcovský zip, Grand Garden, Sharygator a JAPU, ve veřejném hlasování získal největší podporu projekt Czechitas. Vítězné týmy si odnesly cenu 1500 eur, poukaz na odbornou podporu (mentoring od PwC a akcelerační program s Janem Veselým), poukaz na propagační služby (Copy General) a členství v síti Impact Hub. Členové týmu PrPom odešli s cenou DOBRO. od společnosti Zoot.

Z dvanácti finalistů vybrala porota pět nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy. Důležitými kritérii výběru byl společenský dopad, inovativnost a realistické plánování. I když soutěžící často ještě nemají zpracovaný detailní podnikatelský plán, důležité je, aby usilovali o ekonomickou udržitelnost. Letošními vítězi jsou:

Ocenění poroty:

1. Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodičů
2. Dárcovský zip – aplikace na podporu neziskových organizací přes e-shopy
3. Grand Garden – zahradní terapie pro seniory
4. Sharygator – internetový portál pro sdílení vybavení
5. JAPU – zdravé svačiny nejen do škol

Veřejné hlasování:

1. Czechitas – podpora žen v oblasti informačních technologií

Vítěze nyní čeká letní akcelerační program, ve kterém budou pod vedením odborníků své projekty dále rozvíjet. Každý tým bude během léta doprovázet mentor z řad PwC a na pravidelných workshopech se budou učit odhalovat rizika svých projektů a testovat vhodná řešení.