Business Leaders Forum | Vítězné projekty žákovské soutěže "Věda očima mladých"
10556
single,single-post,postid-10556,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Vítězné projekty žákovské soutěže "Věda očima mladých"

V úterý 2. června 2015 proběhlo v rámci závěrečné konference programu Věda má budoucnost slavnostní vyhlášení vítězných projektů žákovské soutěže “Věda očima mladých”.

Tvůrci vítězných projektů si rozdělili finanční odměnu ve výši více než 40 tisíc korun, kterou mohou využít k realizaci projektů či k financování svého studia. Soutěž Věda očima mladých byla vyhlášena v rámci čtvrtého ročníku programu Věda má budoucnost, jenž si klade za cíl zatraktivnit výuku přírodovědných a technických předmětů na českých školách a zvýšit tak zájem mladých lidí o studium těchto oborů.

Cílem projektu Věda má budoucnost je prostřednictvím dlouhodobé strukturované spolupráce firem a škol zvýšit atraktivitu přírodovědných a technických oborů pro žáky základních a studenty středních škol a ukázat jim, že kariéra v této oblasti má budoucnost. Zapojené firmy přispívají v rámci svých CSR aktivit nejenom finančními prostředky, ale především aktivitami, které pro žáky a učitele pořádají – např. exkurze ve firmách nebo workshopy zaměřené na kariérní poradenství aj.

Jaké projekty byly nejzajímavější a čemu se věnovaly, se dočtete v tiskové zprávě ZDE.