Business Leaders Forum | Příběh Lucie Fryaufové o účasti v projektu Junior Lean In
10772
single,single-post,postid-10772,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Příběh Lucie Fryaufové o účasti v projektu Junior Lean In

Přečtěte si článek jedné z účastnic projektu Junior Lean In platformy Business Leaders Forum, jehož první ročník proběhl na jaře roku 2015. Lucie Fryaufová ze společnosti RWE se s vámi podělí o přínos a zkušenosti, které si odnesla z tohoto projektu.

* Má účast v programu Junior Lean IN *

„Lucko, mám pro Tebe jednu nabídku,“ volá na mě náš HR specialista, který mě před dvěma lety nabíral do společnosti RWE. Nedočkavě přibíhám k jeho kanceláři. „Rádi bychom Tě nominovali do programu Junior Lean IN…pro mladé talentované ženy…”

Je čtvrtek večer a já si pročítám požadavky na přípravu na naše páteční setkání s Lean IN. Téma je pro mě vcelku zajímavé a nese název – Vyjednávání. S tímto tématem se člověk setkává při každodenních aktivitách. V práci často vyjednáváme v rámci obchodních jednání, týmových schůzek, nebo při běžném rozhovoru s kolegy u kafe. Na úvod příprav dostáváme ke zhlédnutí krátké video v angličtině. Zaposlouchávám se do videa a dělám si k tomu své poznámky, abych o tom byla schopna debatovat s ostatními účastnicemi.

K další běžné přípravě na páteční setkání patří rozmyšlení odpovědí na 3 otázky. Otázky se mi líbí, můžu se tak vrátit o měsíc zpátky, nebo se posunout o měsíc dopředu. „Co nejlepšího se mi stalo za tento měsíc?“, „Co nejhoršího se mi přihodilo tento měsíc?, „Na co se nejvíce těším v tomto měsíci?“, „Na co se nejméně těším během následujícího měsíce?“, „Jaká byla má největší příležitost za tento měsíc?“, „Největší výzva v tomto měsíci?“, „Jaké velké rozhodnutí musím učinit v tomto měsíci?“, „Nejraději bych dnes hovořila o …“.

Kolik z nás se takhle jednou za týden zamyslí nad tím, jak vlastně probíhá jeho život? Já sama se málokdy vracím k tomu, co se již stalo. Získávám pocit „zastav se a neutíkej“ a uvědomuji si, jak probíhal můj pracovní, tak i osobní život. A když si tak zpětně rekapituluji posledních pár pátečních setkání s Lean In, každou z nás hodně ovlivňovaly plány do budoucna v případě cestování. Jakmile někdo poznamenal, že se chystá na pár dnů vzít dovolenou a navštívit zajímavé evropské lokality, mělo to dopad na některou z nás. Člověk si tak uvědomí, že vzít si pár dnů dovolenou a odletět poznat nová místa, není vůbec špatný nápad.

„Bezva, přípravu mám hotovou a těším se na zítřejší příjemné setkání s ostatními kolegyňkami.“

Je pátek těsně po obědě a já přicházím k Dejvickému divadlu, kde se uskuteční schůzka členek Junior Lean IN. Po dvou týdnech zase ráda vidím všechny známé tváře.

Na úvod si zodpovídáme odpovědi na naše připravené otázky a pak už dostáváme materiály k dnešnímu tématu a tím je „Vyjednávání“. Ze všeho nejdříve se vracíme ke zhlédnutému videu a vyměňujeme si pohledy a názory. Po krátké rekapitulaci začínáme pracovat na prvním úkolu. Nejdříve se úkoly týkají nás samotných a poté se rozdělujeme a spolupracujeme na přípravě ve skupince. Toto téma nás ve skupince zaujalo tak, že nám nestačí ani 5-ti minutová příprava. Rozebírám s ostatními kolegyněmi již získané pracovní zkušenosti a sdílím s nimi moje problémy a situace, do kterých jsem se v rámci pracovní kariéry dostala. Jsem překvapena a vlastně i ráda, že nejsem jediná, kdo se potýká se stejnými problémy. Z této debaty získávám zvláštní pocit motivace a energie. Dvě hodiny utečou jako voda a my dostáváme instrukce k dalšímu setkání, které se uskuteční opět za dva týdny. Loučím se, se všemi zúčastněnými a odcházím nabita pozitivní energií.

 „Co mi účast v Lean IN přinesla?“

Sdílet informace a zkušenosti, zastavit se, nadechnout se a pokračovat s úsměvem. Díky účasti v Lean IN jsem poznala nové a skvělé tváře. Děkuji všem zúčastněným za výbornou atmosféru, kterou jsme si dokázaly vytvořit a organizátorkám za skvělou přípravu. Poděkování, patří i společnosti RWE, ve které pracuji a díky které jsem se tohoto programu mohla zúčastnit.

Lucie Fryaufová, RWE

 

Partnerem prvního ročníku projektu Junior Lean In byla společnost RWE. Druhý ročník nyní 25. září 2015 startujeme v Brně.

Pro více informací o možnosti zapojení do projektu naleznete ZDE.