Business Leaders Forum | Program „Rok jinak“ míří na technologie
10851
single,single-post,postid-10851,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Program „Rok jinak“ míří na technologie

Nadace Vodafone společnosti Vodafone, člena Business Leaders Fora, představuje svůj dlouholetý program Rok jinak, o němž Česká televize v roce 2014 natočila dokumentární cyklus. Ten nyní můžete sledovat na ČT 2.

Tisková zpráva

Rok jinak je grantový program Nadace Vodafone, který propojuje profesionály z neziskové a komerční sféry, aby společnými silami realizovali projekty s celospolečenskými dopady. Letos se Rok jinak poprvé za svou 7letou historii zaměří na neziskovky, které usilují o společenské změny využitím moderních technologií. Dokumentární cyklus o tom, jak účastníci programu prožívají svůj Rok jinak, natočila a nyní uvádí ČT2.

Rok jinak, program, který se soustředí na předávání know-how ze světa byznysu do světa nezisku, bude nově neziskovkám pomáhat s projekty, které pomáhají zlepšovat život potřebným a využívají pro to moderní informační či komunikační technologie. Může jít o aplikace nebo jiná technologická řešení, která mají ambici pomoci minimálně 1000 uživatelům. Ti, kdo uspějí v celonárodním výběrovém řízení, budou moci strávit jeden rok prací pro neziskovou organizaci, která již má, nebo rozbíhá, společensky prospěšný projekt využívající inovativně technologie. Zároveň budou účastníci programu od Nadace Vodafone dostávat mzdu, na jakou jsou z předchozí práce v byznysu zvyklí.

„Nová pravidla Roku jinak odrážejí naše celkové zaměření na využití technologií pro společnost. V České republice pracujeme s technologickými projekty již několik let, nejintenzivněji v akcelerátoru Laboratoř Nadace Vodafone. Díky tomu víme, že právě u těchto projektů je know-how z byznysu klíčové a může měnit tisíce životů. Není potřeba se ovšem bát. Žadatelé o grant, kteří chtějí změnit směr své kariéry a přinést své zkušenosti do neziskového sektoru, mají co nabídnout technologickým projektům, i když nejsou IT experty. I neziskové technologické projekty potřebují experty na marketing, PR, obchod nebo řízení procesů. Není ani nutné, aby již technologický projekt v neziskové organizaci běžel, Rok jinak může být u jeho zrodu,“ uvádí Jana Neupauerová, manažerka programu.

Ve spolupráci s Českou televizí vznikly časosběrné dokumenty o účastnících Roku jinak 2014. Jak se svým projektem v Roku jinak jednotliví účastníci uspěli, příběh o jejich snažení, konfliktu představ o neziskovém sektoru s realitou, ztrátě iluzí, ale i vybudování nových vztahů a vítězství, můžete sledovat na ČT2 každou neděli od 6. 9. do 18. 10., vždy od 18:15 hodin, v repríze každé úterý v 10:50 a pátek v 18:20. První díl o Kateřině Grausové, která s neziskovkou Pestrá společnost zakládala cestovku pro vozíčkáře Bezbatour, můžete shlédnout on-line v archivu ČT2 ZDE.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.