Business Leaders Forum | Diskuse u tří tematických stolů v rámci CSR Clubu přinesly zajímavé výstupy
10965
single,single-post,postid-10965,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Diskuse u tří tematických stolů v rámci CSR Clubu přinesly zajímavé výstupy

Ve středu 30. září se v Praze v Cafe Langhans uskutečnilo setkání stávajících členů, partnerů a nových členů BLF v rámci CSR Clubu. Setkání mělo opět formát tří inspirativních stolů u nichž probíhaly diskuse o tématech viz níže.

Téma Rozvoj finanční gramotnosti, snížení počtu osobních bankrotů a exekucí zaměstnanců moderovali paní Kateřina Hrudníková (Provident) a pan Ivan Pavlíček (NEXT).

Podle výzkumů společnosti Provident, tvoří hlavní mezeru ve finančních znalostech klientů nevedení si rozpočtu či finanční rezervy. Téměř čtvrtina respondentů udává jako důvod zadlužení slabou finanční rezervu a neplánování příjmů a výdajů.

Téma Udržitelný život ve městech moderovali pánové Miroslav Kundrata (Nadace Partnerství) a Michal Havel (Nano Energies Trade).

Současným trendem ve městech je koncept Smart City, který je zaměřený mimo jiné na spotřebu energie, vliv na klima či zavádění ekologických opatření jako carsheering. Zájem se obrací i na možnost využití dešťové vody sklizené ze střech budov a to např. ke splachování. Ne všechny budovy disponují technickými parametry, jako je např. nosnost, které by umožnily tyto formy tzv. zelených střech vytvořit. Pro posuzování komplexní udržitelnosti budov byl vytvořen program LEED.

Téma Péče o život komunity a její udržitelný rozvoj moderovali pan Daniel Kolský (mamacoffee) a paní Jana Neupauerová (Nadace Vodafone).

Příkladem je bezplatná právní pomoc, pomoc farmářům prostřednictvím mobilní aplikace či práce jednotlivých poboček s lokálními neziskovými společnostmi. Některé z firem poskytují pomoc výhradně neziskovým společnostem a ne jedincům, což je také jistou formou zaměření se na komunity.

Více informací, které vyplynuly z diskusí naleznete v dokumentu viz ZDE.

[prime_gallery width=”300″ height=”200″ desktop=”2″ tablet=”2″ mobile=”2″ autoresize=”false”]

Autorem fotografií je Jakub Kafan.

Máte-li zájem o spolupráci či o účast na dalším CSR Clubu, který proběhne 5. listopadu 2015, kontaktujte Vladimíru Bendovou na email bendova@blf.cz. Kapacita setkání je omezená.