Business Leaders Forum | Na ženy bez domova se zapomíná, pomůže mobilní poradna a materiální sbírka
11188
single,single-post,postid-11188,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Na ženy bez domova se zapomíná, pomůže mobilní poradna a materiální sbírka

Obecně prospěšná společnost In IUSTITIA již od léta vyjíždí k ženám bez domova se speciálně upravenou dodávkou přímo do terénu, jelikož pro ženy bez přístřeší není mnohdy jednoduché využít denních center a poraden, například kvůli studu, že selhaly ve své roli ženy či matky. V rámci bezdomovecké komunity jsou navíc často zneužívané a čelí různým formám násilí.

“V naší mobilní Poradně Justýna se zaměřujeme na ženy bez domova ohrožené jakoukoliv formou násilí, pomoc ale zprostředkujeme i těm, které se na nás obrátí s jinými problémy. Od července jsme do terénu vyjeli téměř 60 krát a oslovili jsme na dvě stovky žen, 19 z nich s námi řešilo přímo násilí. Nabízíme jim sociální i právní služby, samozřejmě bezplatně,“ vysvětluje vedoucí sociální práce In IUSTITIA Kateřina Baňacká a dodává, že se jedná o unikátní projekt, sociálních služeb zaměřených přímo na ženy bez domova je v Praze i dalších českých městech minimum.

In IUSTITIA nyní s blížící se zimou vyhlašuje materiální sbírku spacáku, dek a lůžkovin na pomoc ženám bez domova. Sbírka probíhá do 29. února každý všední den mezi 9 – 16:30 h v pobočce In IUSTITIA, Eliášova 28, Praha 6.

„Vybrané věci předáme přímo ženám bez domova. Díky naší poradně známe dobře terén a víme, kde je pomoc nejpotřebnější. Za dary předem děkujeme,“ říká Kateřina Baňacká.

Více informací o sbírce nalezente na webových stránkách In IUSTITIA.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.