Business Leaders Forum | Grid International CZ s.r.o.
3463
page,page-id-3463,page-template-default,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Jméno firmy

Grid International CZ s.r.o.

Obor podnikání Manažerské poradenství a rozvoj lidských zdrojů
Kontaktní osoba Kateřina Dvořáková pozice (katerina.dvorakova@grid-eu.com)
Pozice Kouč a konzultant
Web http://www.grid-eu.com

 

1. Jak zajišťujete dodržování etického kodexu (pravidel) ve vaší společnosti a všeobecných vztazích?

Písemný etický kodex je součástí funkční smlouvy každého zaměstnance a jeho dodržování platí za podmínku účasti na interních i externích aktivitách společnosti. Případný nesoulad je předmětem osobní zpětné vazby popř. vytýkacího pohovoru s nadřízeným.

 

2. Jak běžný provoz firmy spojujete s praktickou ochranou životního prostředí?

Společnost praktikuje princip bezpapírové kanceláře, data jsou spravována a skladována v elektronické podobě, v maximální míře jsou využívány recyklované či recyklovatelné zdroje.

 

3. Jaká vaše aktivita je nejpřirozenějším propojením podnikání vaší firmy s podporou komunity, ve které působí?

Je to založení Nadačního fondu GRID. Posláním fondu je přispívat k šíření otevřenosti, důvěry, respektu a čestného jednání v pracovním prostředí dle manažerského stylu chování popsaného v konceptu „Leadership GRID®“, dále umožňovat získání vzdělání talentovaným mladým lidem, podílet se na podpoře duchovních a kulturních hodnot, podporovat svobodnou uměleckou a myšlenkovou tvorbu se zvláštní zřetelem ke tvorbě a ochraně životního prostředí, jakož i organizovat všestrannou výměnu zkušeností atd.

 

4. Jaká aktivita v oblasti péče o zaměstnance se setkala za poslední 1-2 roky s největším pozitivním ohlasem?

Nabídka na rozšiřování vzdělání a kvalifikace dle osobních rozvojových plánů organizovaná formou interních kurzů a výcviků.

 

5. Jaký způsob (formu) komunikace o CSR strategii a aktivitách Vaše společnost využívá a jaké z těchto metod zainteresované strany nejvíce oceňují? 

Elektronický newsletter určený všem absolventům našich programů a speciální sekce na webové prezentaci společnosti, která má pravidelnou návštěvnost.

6. Kde a proč je umístěna pozice hlavního garanta CSR ve vaší organizační struktuře a jakým způsobem je zajištěna komunikace se zainteresovanými stranami?

Pozice garanta je spojena s pozicí jednatele firemního nadačního fondu a přímo zodpovídá za všechny formy komunikace o CSR aktivitách interně i externě.

 

7. Jakým způsobem se vaši zaměstnanci nejčastěji zapojují do volby a realizace CSR aktivit?

Všichni spolupracovníci mají možnost účastnit se každoročního CSR meetingu, kde se rozhoduje o tom, jaké aktivity bude společnost vyvíjet či podporovat. Obvykle na sebe sami berou odpovědnost za realizaci konkrétních dílčích kroků. Firma jim umožňuje vykonávat tyto činnosti v rámci pracovní doby.

 

8. Na jaké faktory, kromě ceny, klade vaše společnost důraz v systému hodnocení a výběru dodavatelů a kritérií pro vyřazení a opětovné zařazení na seznam schválených a proč?

Při výběru dodavatelů upřednostňujeme společnosti, které sdílejí naše vysoké standardy na férové jednání a etické jednání. Jsme přesvědčeni, že dlouhodobé a oboustranně výhodné vztahy založené na společně sdílených hodnotách jsou pro naše podnikání větším přínosem než krátkodobé výhody.