Díky programu Lepší Byznys Nadace Via mohla podpořit  začínající sociální podniky. Jde o druhý ročník programu Lepší byznys. Program podporují UniCredit Foundation a UniCredit Bank, které rozvoj sociálního podnikání podporují i v řadě dalších evropských zemí.

Tisková zpráva

Malá prádelna, ve které pracují neslyšící. Pivovar, který zaměstnává lidi s postižením. Anebo sdružení, které na jednom západočeském hradě zaměstnává lidi, kteří jsou bez práce třeba deset let. Nadace Via podpořila osm sociálních startupů, kterým udělila grant až 340 tisíc korun. Program Lepší byznys Nadace Via realizuje ve spolupráci s UniCredit Foundation a UniCredit Bank.

Začínající sociální podniky dostanou i další podporu – mohou využít služby expertů a sérii vzdělávacích seminářů.

„Všech osm podpořených projektů rozjede nebo před nedávnem rozjelo sociální byznys, který spojuje podnikání a dobročinnost. Soustředíme na projekty, které nějakým způsobem podporují rozvoj komunity, ve které působí,“ říká programová manažerka Nadace Via Tereza Mádlová.

Příkladem takového rozvoje komunity mohou být firmy, které cíleně zaměstnávají znevýhodněné skupiny osob v místě, kde působí. Může jít o lidi s postižením, dlouhodobě nezaměstnané nebo například lidi těsně ve věku před odchodem do důchodu.

„Pro UniCredit Bank podpora českých podnikatelů a firem vždy stála v žebříčku bankovních priorit na vysokém místě. Podnikatelskému sektoru však chceme dát něco navíc. Kromě finanční pomoci se tak v rámci programu Lepší byznys zaměřujeme na projekty s ambicí dlouhodobé udržitelnosti a s cílem změnit společnost a pomoct zaměstnávat znevýhodněné skupiny lidí, například lidi s hendikepem či sníženou pracovní schopností,“ vysvětluje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

ZDE najdete popis všech osmi projektů a jejich příběh.

Kontaktní osoba: Zdenek Mihalco, Nadace Via, tel: 739681824, zdenek.mihalco@nadacevia.cz