Business Leaders Forum | Yellow Ribbon Run – uteč předsudkům
11121
page,page-id-11121,page-child,parent-pageid-3016,page-template-default,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Věříme, že každý člověk má právo být posuzován při pracovním pohovoru na základě svých schopností, dovedností. To se týká všech uchazečů na trhu práce. V České republice zaměstnatelnost osob, které opouští věznice, činí téměř 0 % i přes fakt, že charakter trestné činnosti není v rozporu se zaměstnatelností. Toto způsobuje lidské tragédie, problémy sociálního charakteru. Vysoká míra recidivity (60 %) představuje též ekonomickou zátěž a další oběti trestných činů.

Již 11 let je v Singapuru realizován běh Yellow Ribbon Run, díky němuž téma zaměstnávání osob po výkonu trestu získalo tak širokou podporu, že vzniklo přes 2000 pracovních míst, která byla obsazena bývalými vězni.

 

V roce 2016 poprvé poběží běžci se žlutou stuhou i v České republice. Po Singapuru, Hongkongu, Fiji, Filipínách je Praha prvním mimo asijským městem a Pražský mezinárodní maraton prvním evropským závodem, který bude hostit tuto unikátní iniciativu. Běžci se žlutou stužkou na hrudi poběží Prahou v rámci Pražského mezinárodního maratonu dne 8. května 2016.

#yrr

#yellowribbonrun

 

Proč vlastně žlutá stužka na dresu běžců Yellow Ribbon běhu?

Žlutá stuha – symbol pro návrat do společnosti, symbol naděje –  vychází z písně “Tie a yellow ribbon round the old oak tree“.

Tuto píseň vypráví někdo, kdo „si to odkroutil“ a není si jistý, zda je doma vítán. Píše tedy dopis své lásce s prosbou, aby uvázala žlutou stužku (YELLOW RIBBON) kolem dubu před domem (kolem kterého bude projíždět autobusem), pokud ho chce zpět ve svém životě. Pokud neuvidí žlutou stužku, pochopí, že není vítán, a z autobusu nevystoupí. Ze strachu, že tam stužka nebude, požádá řidiče, aby se podíval, zda tam stužka je. Pak nastává obrovské překvapení, když uvidí 100 žlutých stužek kolem stromu jako signál, že na něj doma čekají….

 

Pro vězně tedy naděje, že po propuštění budou mít šanci….

 

Kdo Yellow Ribbon Run v České republice běží?

Týmy, které sestavíme přímo my, budou ve složení: odsouzení, lidé po výkonu trestu, zástupci vězeňské služby, vrcholní manažeři členských firem platformy Business Leaders Forum, zástupci státní sféry či neziskových organizací. Ovšem stuhu si může připnout a svou podporu myšlence vyjádřit každý z desítek tisíc běžců, kteří budou účastni celého Pražského mezinárodního maratonu a souvisejících běhů.

 

Partneři Yellow Ribbon Run 2016:

[one_third][/one_third][one_third][/one_third][one_third_last][/one_third_last]

[one_third][/one_third][one_third][/one_third][one_third_last][/one_third_last]

 

Mediální partner:

Záštitu nad akcí převzali:

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D

Veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová, Ph.D

Pro více informací neváhejte kontaktovat Ivu Petříčkovou, výkonnou ředitelku Business Leaders Forum.