Nadace společnosti Vodafone opět nabízí příležitost pro neziskové organizace či sociální frimy v oblasti finanční podpory jejich společensky prospěšných technologických inovací, a to díky ceně Rafael: 200 000 korun pro neziskovku.

Tisková zpráva, 4. února 2016

Kdo se přihlásí o 200 000 korun?

Poslední týden zbývá do termínu, kdy se mohou neziskovky ucházet o Cenu Rafael Nadace Vodafone, spojenou s odměnou 200 000 korun. Vloni cenu získala Česká asociace paraplegiků – CZEPA za projekt VozejkMap. Letošní vítěz musí přihlásit takové řešení, které inovativně využívá informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.

Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. Cena by měla přispět k dalšímu rozšíření uživatelské obce, kromě toho Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu.

Cenu Nadace Vodafone Rafael mohou získat neziskové organizace nebo sociální firmy. Tím se míní firmy, které se veřejně hlásí k sociálnímu podnikání, nerozdělují svůj zisk, zveřejňují vlastnickou strukturu a výroční zprávy.

Lhůta k podání přihlášek je 11. února 2016. Povinným doplňkem přihlášky je video o rozsahu 1 až 3 minut, ve kterém přihlašovatel přiblíží podstatu řešení. Podrobnější informace naleznete ZDE.

O vítězi rozhodne odborná porota, ke slavnostnímu předání ceny dojde během konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami 12. března v Kongresovém centru Praha. Na konferenci INSPO již probíhá registrace, kompletní program i s registračním formulářem naleznete ZDE.

Kontakt:

Lucie Šplíchalová, lucie.splichalova@piart.cz, 604 150 078