Business Leaders Forum | Junior Lean In
58064
single,single-portfolio_page,postid-58064,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Junior Lean In

Otevíráme svět úspěšných i začínajícím manažerkám

Jak nastartovat kariéru? Na co si dát pozor? Jak sladit osobní a profesní život? Otázky, které si sice musí každá žena vyřešit sama, ale může k tomu dostat rady zkušenějších kolegyň. Právě ke sdílení takových zkušeností slouží Junior Lean In, projekt vycházející z úspěšného konceptu uzavřených setkání kruhu dam.

Věříme, že také mladé talentované ženy a začínající či budoucí manažerky ocení možnost rozvíjet své soft skills a v otevřené a příjemné atmosféře diskutovat nad tématy, která jsou pro ně v tomto období zásadní.

Co se mimo jiné účastnice dozví:

  • jak vést těžké rozhovory
  • jak být úspěšná při vyjednávání
  • jak efektivně využívat nonverbální komunikaci

Junior Lean In jsme navíc rozšířili o náš osvědčený model stínování manažerů. Účastnice Junior Lean In tak tráví určitý čas s mentorkou a nahlédnou do jejich každodenní práce a rozhodování.

Spojením Junior Lean In a stínování jsme vytvořili jsme program, kterým mladým ženám nabízí možnost poznat působení manažerek z různých úhlů pohledu. Přáli bychom si, aby Junior Lean In byl dobrým základem pro úspěšný rozvoj leadershipu u žen.

Do programu se doposud zapojily společnosti: Sodexo, Vodafone, RWE, O2, Česká spořitelna, Moore Stephens, Rossmann, Silex, a daší.

Mezi mentorky patří:

  • Renata Mrázová, ředitelka HR NN Group
  • Barbora Chuecos, ředitelka Mary Kay
  • Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace, Plzeňský Prazdroj
  • Jitka Chizzola, ředitelka D.A.S.
  • Jana Marco, jednatelka PAN Solutions

 

„Velmi oceňuji, že jsem se mohla zapojit do mentoringového projektu Business Leaders Forum zaměřeného na mladé lidi. Stínování je obzvlášť dobrý nápad, protože Lenka mohla vidět a zažít, jak probíhá pracovní život v praxi. Měly jsme štěstí, že se zrovna konalo několik akcí různého druhu včetně školení, tiskové konference apod, takže to bylo bohaté, kromě toho jsme mohly rozebírat, co bylo pro Lenku zrovna aktuální – a sice změnu práce, která se právě chystala a nastala, což je obecně většinou zajímavé období.”

Barbora Chuecos, General Manager Mary Kay Czech Republic & Slovakia, mentorka projektu Junior Lean In

 

„Junior Lean In program hodnotím velmi pozitivně. Bylo fajn potkat jiné mladé dámy, se kterými jsem zjistila, že všechny řešíme podobné problémy (v práci i osobním životě), takže opravdu můžeme sdílet svoje zkušenosti a poučit se z chyb i úspěchů ostatních. Atmosféra všech setkání byla příjemná, ale i organizačně velmi dobře zvládnutá. I videa, která doprovázela workshopy, byla zajímavá. Obecně myslím, že napojení na Lean In komunitu může být ještě v budoucnu přínosné.“

Lenka Rigerová, Program SmartUp Nadace O2, stín Barbory Chuecos

Category:

Studenti